PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekord już jest, ale Katowicka SSE nie zwalnia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2017 07:09

Rekord już jest, ale Katowicka SSE nie zwalnia Fot. Pixabay

Dobrze rozpoczęty drugi kwartał - pięć pozwoleń związanych z nakładami inwestycyjnymi o wartości ponad 650 mln złotych, wydanych w minionych tygodniach - pozwala liczyć Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na zamknięcie roku z jednym z najlepszych wyników w jej historii.

REKLAMA

Plany KSSE na 2017 rok zakładają pozyskanie 25 nowych projektów inwestycyjnych o wartości przekraczającej miliard złotych, związanych z utworzeniem ponad tysiąca nowych miejsc pracy. Parametry dwunastu zezwoleń, dotychczas udzielonych przez KSSE S.A. w 2017 roku, w tym czterech wydanych przedstawicielom sektora MŚP, pozwoliły największej polskiej specjalnej strefie ekonomicznej w znacznym stopniu zrealizować już roczny plan dotyczący wartości inwestycji. Łącznie od początku roku zadeklarowano nie mniej niż 930 mln złotych nakładów inwestycyjnych.

- Mimo nieprzewidywalności biznesu jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o efekty naszej pracy. Nasz bardzo dobry wynik w pierwszych miesiącach 2017 roku potwierdza również, że SSE rzetelnie wypełniają postawione przed nimi zadania, o czym wspominał niedawno prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Pisula - mówi Piotr Wojaczek, prezes zarządu KSSE.

Pięć udzielonych w minionych tygodniach zezwoleń dotyczy projektów, które w KSSE będą realizować wspierany przez PAIH amerykański Guardian w Częstochowie, włoski Sest-Luve i niemiecki Hirschvogel Components w Gliwicach, polski przedstawiciel sektora MŚP firma Extral w Żorach - które rozwijają działalność w Strefie oraz nowy inwestor, polska firma Ekoprobud, która rozpocznie działalność w Krapkowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA