PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowe wyniki Katowickiej SSE

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 sty 2018 11:59

Rekordowe wyniki Katowickiej SSE Fot. pixabay

Na rekordowe wyniki KSSE składa się praca podstref: Gliwicka wypracowała 26 nowych inwestycji o wartości blisko 2 mld zł, które dadzą 1,2 tys. nowych miejsc pracy i utrzymają prawie 4,7 tys. już istniejących. Sosnowiecko-Dąbrowska zamyka rok 16 projektami na swoim koncie o łącznej wartości ponad 1 mld zł. Jastrzębsko-Żorska osiągnęła wynik 13 inwestycji o wartości ponad 390 mln zł. Z kolei Tyska, mimo że znaczną część terenów ma już zagospodarowaną, pozyskała 3 nowe projekty inwestycyjne o wartości ponad 40 mln zł.

REKLAMA

KSSE złożona z centrali w Katowicach oraz podstref: gliwickiej, jastrzębsko-żorskiej, tyskiej i sosnowiecko-dąbrowskiej, to miejsce funkcjonowania ponad 300 krajowych i międzynarodowych firm. Ich inwestycje w katowickiej strefie to prawie 31 mld zł i ponad 70 tys. miejsc pracy. Ulokowały się tu zarówno duże, międzynarodowe koncerny jak GM Opel czy Fiat Powertrain, a także mniejsze przedsiębiorstwa i firmy rodzinne. Przykładem takich przedsiębiorstw jest polski Zakład Usługowy ROSA – produkujący oświetlenie przemysłowe i drogowe w Tychach, czy firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielsko-Białej oferująca od sprawnego pojazdu patrolowego dla Policji do najmocniejszego na rynku opancerzonego wozu.

W ostatnim czasie do inwestorów KSSE z sektora MŚP dołączyła m.in. firma Gustav Wolf, która w Ujeździe, na terenie KSSE, będzie budować zakład produkcji drutu sprężynowego oraz drutówki na rynek polski oraz czeski i zatrudni ponad 40 nowych osób.

- O marce Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej świadczą przede wszystkim nasi inwestorzy oraz fakt, że jesteśmy silni siłą i jakością ich inwestycji - ocenia prezes Janusz Michałek.

Największe inwestycje KSSE w ostatnim czasie to m.in. nowa huta Guardian Częstochowa, zakład firmy BMZ Poland w Gliwicach czy nowoczesny biurowiec oddziału ESSC (European Shared Services Center) spółki ZF TRW w Częstochowie, w którym prowadzone będą usługi księgowe i finansowe dla spółek produkcyjnych ZF TRW w Europie.

Guardian Częstochowa wybuduje za ponad 400 mln zł nową hutę w sąsiedztwie istniejącego już zakładu w Częstochowie. Zakład uruchomiony zostanie w III kwartale 2019 roku i będzie produkował 1000 ton szkła dziennie. Będzie wyposażony w zaawansowaną technologicznie linię do powlekania szkła. Przy produkcji znajdzie pracę co najmniej 90 nowych osób. W ramach nowej inwestycji ZF TRW wybuduje za 13 mln złotych biurowiec, w którym zatrudni co najmniej 200 nowych pracowników, a całkowite zatrudnienie oddziału ESSC wzrośnie do 504 osób. Inwestorem KSSE jest też Grupa BMZ, która zatrudnia w Polsce 650 pracowników, to wiodący na europejskim rynku dostawca inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii w oparciu o technologię litowo-jonową.

Do KSSE dołącza też coraz więcej firm innowacyjnych. W tym roku przykładem jest firma Orbitvu - Automated Product Photography - światowy lider innowacji technologicznych w obszarze zautomatyzowanej fotografii produktowej 2D, 3D i 360°, który wybuduje swój zakład na działce 1,3 ha w Zabrzu. Będzie tam pracowało 80 osób. Wielkość planowanych nakładów inwestycyjnych przekracza 12 mln zł. Firma projektuje, produkuje i sprzedaje w pełni zintegrowane i proste w użyciu rozwiązania, na które składa się urządzenie fotografujące z innowacyjnymi narzędziami online zlokalizowanymi w chmurze, którymi można zarządzać z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA