PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowy budżet Poznania. Będą duże inwestycje

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 lis 2017 14:28

Rekordowy budżet Poznania. Będą duże inwestycje Poznań

W najbliższych dwóch latach Poznań wyda na inwestycje każdego roku ponad 800 mln zł. Największe inwestycje mają dotyczyć sfery infrastrukturalnej i komunikacji. W przyszłym roku dochody Miasta mają wzrosnąć w porównaniu z tegorocznymi o 2,1 proc., do 3 510 mln zł.


REKLAMA

Jak co roku największe wpływy do miejskiej kasy zapewnią kwoty z podatków PIT i CIT. W związku z zaplanowanymi inwestycjami mocniej, bo o 10,7 proc. - do 3 925 mln zł - wzrosną wydatki. Wpłynie to na wzrost deficytu budżetowego - ze 106 mln zł w tym roku - do 415 mln zł w roku przyszłym.

Według projektu przyszłorocznego budżetu mocno, bo aż o 57 proc. w stosunku do tegorocznych, wzrosną wydatki majątkowe na drogi i komunikację zbiorową. Mają pochłonąć ponad 380 mln zł.

- Pamiętamy o oczekiwaniach, także tych dotyczących hali widowiskowo-sportowej - podkreśla prezydent Poznania. - W pierwszej kolejności będziemy jednak realizować inwestycje, które znacząco zwiększą codzienny komfort życia mieszkańców miasta. Są wśród nich wielkie projekty, którymi łatwo się chwalić, takie jak np. tramwaj na Naramowice. Ale są też tysiące mniejszych inwestycji, które są mniej widowiskowe, ale równie potrzebne poznaniakom, więc znalazły się w budżecie na 2018 rok.

W najbliższych dwóch latach Poznań wyda na inwestycje każdego roku ponad 800 mln zł, w 2020 - nieco ponad 600 mln zł, w 2021 - 470 mln zł, zaś w 2022 - niespełna 300 mln zł. Łącznie - w ciągu pięciu lat - inwestycje pochłoną 3 023 mln zł. Najwięcej, bo aż 57,5 proc. z tej kwoty, Miasto planuje przeznaczyć na zadania transportowe, głównie z zakresu transportu zbiorowego. Unijne dofinansowanie inwestycji zaplanowanych na najbliższą pięciolatkę ma sięgnąć 1 196 mln zł.

Projektem budżetu Miasta na 2018 rok i aktualizacją Wieloletniej Prognozy Finansowej radni zajmą się podczas sesji Rady Miasta Poznania zaplanowanej na 21 listopada br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA