PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rewitalizacja Łodzi nie uda się bez współpracy z prywatnym kapitałem

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 17 lis 2017 15:09

Rewitalizacja to temat nr 1 wśród zmian, jakie przechodzi Łódź. - Proces nie może się udać bez współpracy z prywatnymi inwestorami – zarówno tymi, którzy chcą modernizować kamienice mieszkalne, jak i tymi, którzy chcieliby zapełnić tzw. luki w zabudowie – mówi Marcin Obijalski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji w Departamencie Architektury i Rozwoju UMŁ. - Niezabudowane działki mogą mieć różne funkcje – od mieszkaniowych po komercyjne.

REKLAMA

Miasto ma przygotowaną ofertę kamienic gminnych i innych nieruchomości, które sukcesywnie są wystawiane na sprzedaż. - Liczymy na inwestorów, którzy zdecydują się wybudować nowe obiekty takie jak, np. budynek biurowy realizowany przez Warimpex na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Zachodniej – mówi Marcin Obijalski. - Chcielibyśmy, aby w Łodzi powstawały kolejne tego typu projekty. Jesteśmy przekonani, że podnoszenie atrakcyjności przestrzeni publicznej, odnowione parki i wyższa jakość infrastruktury wokół inwestycji przyciągnie nowych najemców biur i mieszkań.

Najbardziej atrakcyjnym terenem pod kątem inwestowania jest niewątpliwie Nowe Centrum Łodzi. - Mamy uchwalony plan miejscowy i w najbliższym czasie będziemy przygotowywać do sprzedaży kolejne działki w tym rejonie – deklaruje dyrektor Biura ds. Rewitalizacji w Departamencie Architektury i Rozwoju UMŁ

Marcin Obijalski podkreśla duże znaczenie nowej przestrzeni publicznej w procesach rewitalizacji. - Mniej samochodów, a więcej stref kierowanych do mieszkańców miasta, nowe chodniki, dwa tysiące nasadzonych drzew, płaskie fontanny – wylicza. - Do tego dochodzi rewitalizacja kamienic komunalnych. W zakresie prac uwzględniono, m.in. kompleksowy remont i podłączenie do centralnego ogrzewania. Do walki ze smogiem zachęcamy również prywatnych inwestorów i właścicieli nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA