PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosną tereny SSE w województwie opolskim

  • Autor: PAP
  • 04 sty 2016 09:21

O ok. 190 ha mają się powiększyć tereny Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) - Wałbrzyskiej i Katowickiej - w woj. opolskim. Grunty te cieszą się dużym zainteresowaniem firm. Część z nich przygotowywano pod potrzeby konkretnych inwestorów.

REKLAMA

Z informacji przekazanych PAP przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG), Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) i Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną (WSSE) wynika, że w 2016 r. na początek ma być włączonych kolejne ponad 156 ha do WSSE oraz ponad 31 ha do KSSE. Mają to być tereny położone np. w Oleśnie (ponad 31 ha); Otmuchowie (ok. 33 ha); Brzegu (łącznie ok. 59 ha) czy Opolu (ok. 36 ha).

Dyrektor OCRG Roland Wrzeciono powiedział PAP, że tereny na Opolszczyźnie, o których włączenie zabiegają Katowicka i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, zaproponowany gminy, w których znajdują się te grunty. Wrzeciono wyjaśnił, że stało się to m.in. po kampanii informacyjnej samorządu woj. opolskiego dot. możliwości wniesienia nowych terenów do Stref. "Podobną kampanię planujemy też przeprowadzić w roku 2016, zachęcając do włączenia jeszcze innych terenów inwestycyjnych do SSE" - dodał.

Podkreślił, że tereny w strefach ekonomicznych "są i zawsze pewnie będą interesujące dla inwestorów oraz dla samorządów". "Dla gmin, powiatów i województw w dłuższej perspektywie wiążą się one bowiem z wpływami do budżetów z podatków i opłat" - wyjaśnił.

Dodał, że zaproponowane strefom do włączenia w sumie ok. 190 ha w woj. opolskim to tereny, którymi już "w dużym stopniu interesują się inwestorzy, albo takie, które wnoszone są już pod konkretnego inwestora", chcącego tam budować lub rozbudowywać swoje zakłady.

Tak jest np. z terenami, które mają być włączone do KSSE w gm. Olesno. Zostały ona całkowicie uzbrojone m.in. z wykorzystaniem funduszy unijnych i są już inwestorzy, którzy wykazują nimi duże zainteresowanie.

Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki powiedział PAP, że gminie bardzo zależy na możliwie szybkim włączeniu ponad 30 ha do KSSE, bo są już potencjalni inwestorzy zainteresowani tymi terenami. Ponad 20 ha interesuje - jak podał - mającą siedzibę w pobliskiej Praszce (Opolskie) amerykańską firmę Neapco. To działające w branży motoryzacyjnej przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 900 osób. "To jedno z kryteriów, które Amerykanie podają jako istotne, aby teren, który ich interesuje, znajdował się w strefie ekonomicznej" - zaznaczył Lewicki.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA