PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rusza śledztwo ws. nieruchomości na Saskiej Kępie

  • Autor: PAP
  • 20 cze 2017 11:50

Rusza śledztwo ws. nieruchomości na Saskiej Kępie fot. Pixabay

Na przełomie czerwca i lipca Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu planuje pierwsze przesłuchania świadków w śledztwie ws. podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez stołecznych urzędników i przejęcia działek na Saskiej Kępie przez reaktywowaną spółkę.

REKLAMA

Rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury Andrzej Dubiel poinformował we wtorek PAP, że pięcioosobowy zespół śledczych z udziałem ABW i policji kończy obecnie zapoznawać się z aktami sprawy, które liczą ponad 70 tomów.

- Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca odbędą się pierwsze przesłuchanie świadków, czyli osób, które mają jakikolwiek związek z tą sprawą - ujawnił rzecznik.

Dodał, że na chwilę obecną trudno jest dokładnie podać liczbę osób do przesłuchania - będzie ich zapewne kilkunastu, może kilkudziesięciu - dodał.

Poinformował jednocześnie, że zespół śledczych weryfikuje też, czy materiały dowodowe, zgromadzone w innych tego typu sprawach w kraju; dotyczące reprywatyzacji, które zebrały inne prokuratury, mogą być pomocne i zostać wykorzystane również w postępowaniu tarnobrzeskiej prokuratury.

Pod koniec lutego Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu - decyzją Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego - przejęła od Prokuratury Regionalnej w Warszawie śledztwo podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez stołecznych urzędników i przejęcia działek na Saskiej Kępie przez reaktywowaną spółkę.

Jak uzasadniano, tarnobrzescy śledczy mają doświadczenie w sprawach dotyczących przejmowania nieruchomości przez spółki reaktywowane w tym celu; kilka lat temu ta prokuratura prowadziła sprawę reaktywacji przedwojennej spółki Giesche, przejmującej nieruchomości na terenie Śląska. Śledztwo zakończyło się aktem oskarżenia.

Po przejęciu śledztwa tarnobrzeska prokuratura powołała zespół śledczy, w skład którego weszło dwóch prokuratorów z Tarnobrzega, dwóch funkcjonariuszy ABW (jeden w Rzeszowa i jeden z Warszawy) oraz funkcjonariusz stołecznej policji.

Dotychczas zespół ten przeanalizował m.in. dowody dotyczące przejęcia nieruchomości przy ul. Kinowej, Al. Waszyngtona i Al. Stanów Zjednoczonych; uzupełnił materiał dowodowy o różne dokumenty, odpisy decyzji administracyjnych i wyciągi z KRS.

W śledztwie badane są dwa wątki: proces przejmowania warszawskich nieruchomości na Saskiej Kępie przez reaktywowaną spółkę "Nowe Dzielnice" i rzekome przyjęcie korzyści majątkowych przez urzędników z Warszawy.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA