PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyły prace przy uzbrojeniu terenu pod podstrefę tarnobrzeskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 14 maj 2013 15:14

W Łapach (Podlaskie) rozpoczęto we wtorek prace przy uzbrojeniu terenów pod podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma to pomóc przyciągnąć inwestorów do miasta, które boryka się z problemami po upadku dwóch największych pracodawców.

REKLAMA

Dzięki unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego miasto uzbroi w niezbędną infrastrukturę techniczną 11,9 ha gruntów. Wartość projektu sięga ok. 9,5 mln zł, z czego ponad 8,4 mln zł to dotacja unijna - poinformowała PAP Magdalena Perkowska-Szymanowicz z Urzędu Miejskiego w Łapach.Powstaną drogi dojazdowe, sieć wodno-kanalizacyjna, oświetlenie, sieć teletechniczna. Wszystko ma być gotowe do końca czerwca 2014 roku - poinformował PAP Krzysztof Gołaszewski z tego samego urzędu. Ze wstępnych założeń wynika, że teren będzie podzielony na 9 działek, każda o powierzchni około jednego hektara.

Na razie miasto nie ma zawartych z inwestorami listów intencyjnych, ale są firmy, które interesują się inwestowaniem w podstrefie w Łapach. Perkowska-Szymanowicz podkreśliła jednak, że jest jeszcze za wcześnie na informowanie o szczegółach, bo np. niektóre firmy starają się o dotacje i od tego może zależeć, czy będą inwestować, czy też nie.

Aby firma mogła rozpocząć działalność na terenie tej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, musi spełnić kilka warunków. Kryteria określają m.in, że musi zainwestować minimum 9,1 mln zł lub utworzyć 35 nowych miejsc pracy. Działalność, jaką zamierza prowadzić, musi być innowacyjna.

Łapy to podlaskie miasto, które zmaga się z problemami po tym, gdy w ostatnich latach przestały tam istnieć dwa kluczowe zakłady pracy: Cukrownia Łapy oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego (ZNTK). Cukrownia została zamknięta w ramach reformy unijnego rynku cukru. Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną ZNTK po tym, gdy firma nie dostała zamówień od głównego zleceniodawcy - PKP Cargo. Pracę straciło łącznie ponad tysiąc osób, a na lokalnym rynku bardzo trudno o zatrudnienie. Stąd po wielu rozmowach - także z przedstawicielami rządu - w 2011 roku doszło do powołania podstrefy ekonomicznej, by zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Łapach. W promocji tych gruntów miastu pomagała m.in. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna należy do Agencji Rozwoju Przemysłu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA