PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rybnik kusi inwestorów zwolnieniami z podatku od nieruchomości

  • Autor: PAP
  • 12 lip 2011 19:40

Rybnik kusi inwestorów zwolnieniami z podatku od nieruchomości

Inwestorzy, którzy ulokują warte ponad 30 mln zł projekty w Rybniku (Śląskie), mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Rybniccy samorządowcy liczą m.in. na inwestycje hotelowe i biurowe w ścisłym centrum miasta. W ostatnim czasie ogłoszono przetargi na sprzedaż gruntów pod tego typu działalność.

REKLAMA

Jak powiedział prezydent Rybnika Adam Fudali, na tych terenach może powstać hotel wraz z centrum obsługi biznesu oraz budynek wielofunkcyjny, gdzie znajdą się m.in. biura i mieszkania.

Na sprzedaż wystawiono m.in. teren o powierzchni 0,83 hektara w ścisłym centrum 140-tysięcznego Rybnika, pomiędzy ulicami 3-go Maja i Miejską - w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta. Cena wywoławcza to ponad 6,3 mln zł - prawie o 2 mln zł mniej niż w poprzednim przetargu.

Przedmiotem przetargu - również z niższą ceną niż poprzednio - są także dwie niezabudowane działki przylegające do miejskiej obwodnicy, w sąsiedztwie hipermarketu i terenu rekreacyjno-sportowego (o powierzchni ok. 5 hektarów oraz ponad 3,3 hektara) oraz nieruchomość przy ul. Hallera, w pobliżu rynku, sądu i targowiska miejskiego.

Wchodząca w lipcu w życie uchwała miejskich dotycząca zwolnień podatkowych od nieruchomości będzie obowiązywać do końca 2013 r. Możliwość zwolnień nie dotyczy dużych sklepów, banków i stacji benzynowych.

Okres zwolnienia podatkowego zależy od wartości inwestycji oraz terminu zakończenia ich realizacji. Te powyżej 1 mld zł, zakończone przed końcem 2018 r., mogą liczyć na 9-letnie zwolnienie z podatku. Projekty warte ponad 100 mln zł, gotowe do końca 2017 r., będą zwolnione na 3 lata, a inwestycje za ponad 30 mln zł, gotowe do końca 2016 r. - na dwa lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA