PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek gruntów rolnych z mniejszą liczbą transakcji

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sty 2016 08:34

Przyglądając się rynkowi gruntów rolnych w aspekcie zmian ustawowych, dotyczących obrotów ziemią rolną, także tych najnowszych, które będą ograniczały możliwość zakupu akcji w spółkach posiadających grunty rolne, można śmiało powiedzieć, że ten rynek zostanie ograniczony - mówi Daniel Puchalski, dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych w Polsce, JLL.

REKLAMA

 

Zdaniem eksperta JLL, inwestorzy będą mieli więcej trudności z nabyciem gruntów ze względu na nowe zapisy w ustawach. -  Gdyby została uchwalona najnowsza ustawa, a miałoby to się stać za cztery miesiące, możemy się spodziewać dużo mniejszej liczby transakcji na rynku gruntów rolnych.

Pozostaje pytanie o ceny. - Według nas ceny na pewno będą powoli wzrastały, wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób będą przeprowadzane nowelizacje po 1 maja br. Możemy się spodziewać, o czym mówią też sami posłowie, że ustawy będą nadal zmieniane, bo czasu na ich precyzyjne skonstruowanie jest zbyt mało. W związku z tym, w latach 2016/17 rynek gruntów rolnych jakiegoś boomu przeżywać nie będzie - mówi Daniel Puchalski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA