PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rzeszów: komercyjny maluch z ambitnymi celami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 gru 2015 12:25

Rzeszów: komercyjny maluch z ambitnymi celami Rzeszów

Jeden z najszybszych wzrostów PKB wśród największych polskich miast, malejąca stopa bezrobocia i nowe inwestycje - to krótki obraz Rzeszowa. Choć, w porównaniu do głównych aglomeracji, lokalny rynek komercyjny prawie nie istnieje, miasto ma interesujące możliwości rozwoju - wynika z badań PwC.

REKLAMA

Największym problemem Rzeszowa jest, zdaniem analityków, słaby wizerunek. Inwestorzy z różnych przyczyn nie postrzegają go jako ciekawy rynek do wejścia. Oddalony od innych aglomeracji, z dopiero rozwijającą się infrastrukturą, Rzeszów zaczyna budować swoją pozycję.

Największe miasto woj. podkarpackiego ma doskonałą sytuację demograficzną oraz jeden z najwyższych w Polsce wskaźników wykorzystania funduszy unijnych. Jednocześnie stopa życia oceniana jest przez analityków na bardzo wysokim poziomie. To szczególnie istotne, szczególnie dla inwestorów z sektora BPO/SSC.

Analitycy doceniają takie aspekty, jak stworzenie Doliny Lotniczej. Z drugiej strony w mieście wciąż nie ma wystarczającej bazy nowoczesnych powierzchni biurowych.

Lokalny samorząd ma wciąż wiele do zrobienia. Problematyczna wydaje się przede wszystkim mała rozpoznawalność i trudności z przyciąganiem inwestorów. Konieczne są duże nakłady na inwestorze w zakresie infrastruktury i szkolnictwa wyższego (szczególnie kierunki ekonomiczne). 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA