PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Samorząd Pieniężna będzie szukał hotelowego inwestora

  • Autor: PAP
  • 02 kwi 2012 12:18

W średniowiecznym zamku w mieście Pieniężno może powstać hotel (warmińsko-mazurskie). Po odzyskaniu tej nieruchomości władze miasta będą szukać inwestora, który zaadaptuje obiekt na hotel.

REKLAMA

W 2000 roku Urząd Miasta i Gminy Pieniężno sprzedał średniowieczny zamek osobie prywatnej. Wkrótce po tym inwestor zmarł, a jego spadkobiercy nie byli zainteresowani utrzymywaniem zamku.

Teraz Miasto Pieniężno jest bliskie formalnego przejęcia średniowiecznego zamku od prywatnych osób, aby potem sprzedać obiekt kolejnemu inwestorowi. W założeniach i programie funkcjonalno-użytkowym dla nieruchomości przewidziana jest funkcja hotelu oraz centrum szkoleniowo-informacyjnego.

W znalezieniu poważnego inwestora pomogą miastu służby konserwatorskie.

Zamek w Pieniężnie zbudowano w XIV wieku. Przez lata był on własnością kapituły warmińskiej, która ustanowiła tu siedzibę jednego z trzech swoich komornictw. W latach 1517-1519 często przebywał w tym zamku Kopernik jako administrator dóbr wspólnych kapituły, stąd przeprowadzał lokacje kolejnych wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA