PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Siemianowicki Park Biznesu czeka na inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 kwi 2014 16:49

Siemianowicki Park Biznesu to tereny inwestycyjne zlokalizowane przy drodze krajowej 94, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Polsce południowej. Na inwestorów, w chwili obecnej, czeka 7 ha terenu w pełni przygotowanego do rozpoczęcia działalności.

REKLAMA

- Szacujemy, że wartość inwestycji w całym parku przekroczy 100 mln zł. Na przełomie czerwca i lipca ruszą pierwsze budowy - informuje Mike Musil prezes KPE Metropolis, właściciel Siemianowickiego Parku Biznesu.

Zaletą SPB ma być jego lokalizacja. Droga Krajowa 94 jest bowiem dobrze skomunikowana z autostradą A1, drogą krajową 86 oraz ważnymi miastami konurbacji śląskiej, co ma znaczenie w przypadku firm logistycznych, ale także produkcyjnych.

- Zarówno mały jaki duży przedsiębiorca wiedzą, że jednym z podstawowych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest lokalizacja, a ta w przypadku Siemianowic jest znakomita. Nasze miasto leży w centrum ponad 2-milonowej aglomeracji śląskiej, do centrum Katowic dojedziemy w 10 min., a nie bez znaczenia jest łatwy i szybki dojazd do dróg ekspresowych i autostrad - podkreśla Jakub Nowak rzecznik UM w Siemianowicach.

Park posiada nową drogę komunikującą poszczególne działki i oferuje dostęp do pełnego uzbrojenia, niezbędnego przy inwestycjach o charakterze produkcyjnym lub logistycznym. Wykonane od podstaw nowe sieci: kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, wodociągowa, gazowa oraz elektroenergetyczna średniego i niskiego napięcia, zapewnią niezbędne zaplecze dla najbardziej wymagających klientów.

- Na atrakcyjność terenu wpływa także dogodny plan zagospodarowania przestrzennego - podstawowe przeznaczenie to usługi komercyjne, składy hurtowe i zakłady produkcyjne. Nie ma także ograniczeń dotyczących wysokości oraz powierzchni zabudowy. Staramy się dostosować do potrzeb inwestorów, dlatego nie ma problemów z podziałem terenu na mniejsze działki lub stworzeniem dodatkowej drogi dojazdowej - zapewnia prezes KPE Metropolis. - Oferujemy sprzedaż prawa własności działek, dzięki czemu unika się ryzyka związanego z zakupem terenów oddanych w użytkowanie wieczyste.

Teren SPB jest poza zasięgiem wpływów eksploatacji górniczej, dzięki czemu lokalizacja może przyciągnąć także dużych inwestorów, dla których budowanie na terenach narażonych na szkody górnicze jest nie do zaakceptowania.

Już w tym roku będą widoczne efekty dwóch pierwszych inwestycji na terenie SPB. Obecnie trwają zaawansowane prace projektowe, a na przełomie czerwca i lipca ruszą prace budowlane. Pierwsi inwestorzy spodziewani są jeszcze w tym roku.

- Jesteśmy zobowiązani tajemnicą handlową, dlatego na razie nie możemy podać nazw 2 firm, które będą prowadziły działalność na terenie Parku. Pierwszy inwestor to duża firma z branży spożywczej. Drugi - przedsiębiorstwo z sektora oświetleniowego. Na terenie Siemianowic powstanie główny magazyn firmy w Polsce - podaje prezes KPE Metropolis.

Właściciel szacuje, że wartość inwestycji w całym Parku przekroczy 100 mln zł. W 2015 roku firmy działające na terenie Parku mają dać zatrudnienie ponad 100 osobom. W kolejnych latach liczba ta ma systematycznie wzrastać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA