PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Siemoniak: Polska jednym z najlepszych miejsc do inwestowania

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2014 08:20

Polska jest jednym z najlepszych miejsc do inwestowania, nasza wymiana handlowa z Chinami rośnie systematycznie od lat - powiedział wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak, który we wtorek wziął udział w szczycie państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin w Belgradzie.

REKLAMA

Siemoniak przekonywał w trakcie szczytu, że format spotkań Europy Środkowo-Wschodniej i Chin na trwałe znalazł swoje miejsce w relacjach europejsko-chińskich. "W Polsce postrzegamy to jako naturalny etap zbliżenia między dwoma obszarami, ważnymi dla światowego rozwoju i stabilności" - zaznaczył.

Jak ocenił wicepremier, współpraca z Chinami nabrała szczególnego znaczenia w obliczu pogorszenia się bezpieczeństwa w naszym sąsiedztwie. "Ostatnie działania Rosji pokazały, że normy prawa międzynarodowego, z trudem wypracowane po okrucieństwach wojen światowych, nie są dane raz na zawsze - podkreślił Siemoniak. - Niezbędny jest stały wysiłek na rzecz budowania pokojowych relacji międzynarodowych".

Zdaniem ministra format spotkań Europa Środkowo-Wschodnia-Chiny powinien stanowić część większego dialogu Europa-Azja - na rzecz pokoju, stabilności i rozwoju w globalizującym się świecie.

Siemoniak przypomniał też, że Polska jest jedynym krajem w Europie, którego gospodarka rośnie nieprzerwanie od ponad 20 lat; ocenił, że Polska jest jednym z najlepszych miejsc do inwestowania.

Jak mówił, Polska chce więcej chińskich inwestycji, a także polepszenia bilansu handlowego z Chinami. "Chcemy, żeby Chiny bardziej się otworzyły na polskie produkty" - podkreślił Siemoniak.

W szczycie Chiny-Europa Środkowa i Wschodnia uczestniczył szef chińskiego rządu Li Keqiang, wicepremier Tomasz Siemoniak oraz 15 premierów z państw regionu (w tym także z krajów bałkańskich nienależących do UE): Serbii, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Chorwacji, Macedonii, Czarnogóry, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Estonii.

Wcześniej we wtorek Siemoniak spotkał się z premierem Serbii Aleksandarem Vucziciem i wsparł unijne aspiracje Serbii; wziął też udział w inauguracji forum gospodarczego z udziałem kilkuset podmiotów gospodarczych z Chin i Europy.

Serbski premier otwierając Forum przekonywał, że Europa Środkowo-Wschodnia to dobre miejsce do inwestowania dla chińskich firm. Apelował o pogłębioną współpracę z chińskimi partnerami; przekonywał, że do sukcesu gospodarczego potrzeba odwagi i odpowiedzialnej polityki.

Premier Chin ocenił z kolei, że spotkanie w Belgradzie to wielka szansa na umocnienie współpracy gospodarczej Chin z europejskimi partnerami. Jak podkreślił, współpraca gospodarcza Chin z Europą powinna wejść na wyższy poziom.

  • 1
  • 2
  • TOMEK 2014-12-17 22:17:53
    WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartość dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA