PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Siemoniak: Polska jednym z najlepszych miejsc do inwestowania

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2014 08:20

Polska jest jednym z najlepszych miejsc do inwestowania, nasza wymiana handlowa z Chinami rośnie systematycznie od lat - powiedział wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak, który we wtorek wziął udział w szczycie państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin w Belgradzie.

REKLAMA

Siemoniak przekonywał w trakcie szczytu, że format spotkań Europy Środkowo-Wschodniej i Chin na trwałe znalazł swoje miejsce w relacjach europejsko-chińskich. "W Polsce postrzegamy to jako naturalny etap zbliżenia między dwoma obszarami, ważnymi dla światowego rozwoju i stabilności" - zaznaczył.

Jak ocenił wicepremier, współpraca z Chinami nabrała szczególnego znaczenia w obliczu pogorszenia się bezpieczeństwa w naszym sąsiedztwie. "Ostatnie działania Rosji pokazały, że normy prawa międzynarodowego, z trudem wypracowane po okrucieństwach wojen światowych, nie są dane raz na zawsze - podkreślił Siemoniak. - Niezbędny jest stały wysiłek na rzecz budowania pokojowych relacji międzynarodowych".

Zdaniem ministra format spotkań Europa Środkowo-Wschodnia-Chiny powinien stanowić część większego dialogu Europa-Azja - na rzecz pokoju, stabilności i rozwoju w globalizującym się świecie.

Siemoniak przypomniał też, że Polska jest jedynym krajem w Europie, którego gospodarka rośnie nieprzerwanie od ponad 20 lat; ocenił, że Polska jest jednym z najlepszych miejsc do inwestowania.

Jak mówił, Polska chce więcej chińskich inwestycji, a także polepszenia bilansu handlowego z Chinami. "Chcemy, żeby Chiny bardziej się otworzyły na polskie produkty" - podkreślił Siemoniak.

W szczycie Chiny-Europa Środkowa i Wschodnia uczestniczył szef chińskiego rządu Li Keqiang, wicepremier Tomasz Siemoniak oraz 15 premierów z państw regionu (w tym także z krajów bałkańskich nienależących do UE): Serbii, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Chorwacji, Macedonii, Czarnogóry, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Estonii.

Wcześniej we wtorek Siemoniak spotkał się z premierem Serbii Aleksandarem Vucziciem i wsparł unijne aspiracje Serbii; wziął też udział w inauguracji forum gospodarczego z udziałem kilkuset podmiotów gospodarczych z Chin i Europy.

Serbski premier otwierając Forum przekonywał, że Europa Środkowo-Wschodnia to dobre miejsce do inwestowania dla chińskich firm. Apelował o pogłębioną współpracę z chińskimi partnerami; przekonywał, że do sukcesu gospodarczego potrzeba odwagi i odpowiedzialnej polityki.

Premier Chin ocenił z kolei, że spotkanie w Belgradzie to wielka szansa na umocnienie współpracy gospodarczej Chin z europejskimi partnerami. Jak podkreślił, współpraca gospodarcza Chin z Europą powinna wejść na wyższy poziom.

  • 1
  • 2
  • TOMEK 2014-12-17 22:17:53
    WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartość dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA