PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Siewierz Jeziorna w drodze do inwestycji komercyjnych

  • housemarket.pl
  • 12 cze 2017 11:22

Siewierz Jeziorna w drodze do inwestycji komercyjnych Siewierz Jeziorna, inwestycja Alty

Chmielowskie spółka z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki Alta, złożyła do władz lokalnych w Siewierzu wniosek o rozszerzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego o cały obszar dzielnicy Siewierz Jeziorna. Ułatwi to i przyspieszy zagospodarowanie terenu, a w szczególności usprawni komunikację dla zaprojektowanej strefy handlu, usług i kultury, która docelowo obejmie ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

REKLAMA

Obecnie miejscowym MPZP dla dzielnicy objęte jest ok. 63 ha terenu co stanowi ponad połowę całego obszaru inwestycji.

- Dzięki rozszerzeniu i modyfikacji planu będziemy mogli w sposób skoordynowany rozwijać cały projekt. Otworzymy również możliwość przebudowy skrzyżowania drogi dojazdowej do naszej dzielnicy z drogą krajową nr 1. To bardzo ważne w kontekście poprawy bezpieczeństwa, szczególnie że trwają rozmowy na temat budowy centrum handlowo usługowego w bezpośrednim sąsiedztwie. Zwiększa się również obszar, który będziemy mogli oferować deweloperom pod budowę kolejnych budynków – mówi Robert Jacek Moritz, prezes Alty.

Obszar inwestycji należący do spółki Chmielowskie pierwotnie obejmował niemal 120 ha gruntów. Cześć tego terenu została już sprzedana deweloperom, którzy realizują zabudowę jedno- i wielorodzinną zgodnie z miejscowym planem i kodem architektonicznym ustalonym przez spółkę Chmielowskie.

Spółka deklaruje, że działki pod drogi i inne ewentualne inwestycje gminne przekaże gminie bezpłatnie, co znacząco obniży koszty samorządu lokalnego związane z zatwierdzeniem i przyszłą realizacją miejscowego planu.

- Deklarujemy lokalnym władzom wszelką pomoc merytoryczną w poszukiwaniu właściwych rozwiązań planistycznych. Podobnie jak przy okazji uchwalenia planu miejscowego dla pierwszej części inwestycji będziemy pracować z urbanistami, architektami, a także prowadzić konsultacje ze wszystkimi stronami zainteresowanymi rozwojem dzielnicy Siewierz Jeziorna. Chcielibyśmy by prace nad przygotowaniem i zatwierdzeniem nowego planu toczyły się równocześnie z wcześniejszymi wnioskami o częściowe rozszerzenie planu – dodaje prezes Moritz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA