PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skarżysko-Kamienna: Potrzebne tereny dla inwestorów

  • Autor: PAP
  • 25 lut 2013 09:19

Stworzenie węzła drogowo-kolejowego, rozbudowa infrastruktury i przygotowanie terenów inwestycyjnych to główne plany władz Skarżyska-Kamiennej związane z funduszami unijnymi w nowej perspektywie budżetowej.

REKLAMA

Jak powiedział w rozmowie z PAP prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek najważniejszym problemem, przed którym stoi obecnie miasto to najwyższe w województwie świętokrzyskim bezrobocie oraz wyludnianie się miasta. "Naszym priorytetowym zadaniem na kolejny okres programowania będzie przeciwdziałanie i zmniejszenie skali tych problemów" powiedział.

Korzystając z funduszy unijnych w kolejnej perspektywie budżetu UE, miasto chce skupić się przede wszystkim na budowaniu zaplecza dla potencjalnych inwestorów. "Mówimy tutaj o dwóch zadaniach - poprawa stanu i rozbudowa infrastruktury oraz przygotowanie terenów pod inwestycje. Chcemy także zrewitalizować obszary zdegradowane przez przemysł" - powiedział Wojcieszek.

W rozmowie z PAP prezydent Skarżyska przypomniał, że miasto leży na skrzyżowaniu szlaków drogowych i kolejowych łączących północ z południem kraju.

Mowa o drodze krajowej nr 7, która od obwodnicy Skarżyska w kierunku Kielc ma już status dwupasmowej drogi ekspresowej "S7". Miasto przecina także linia kolejowa Warszawa-Radom-Kielce. Władzom miasta zależy na "połączeniu" obu szlaków, tak aby można było mówić o nowoczesnym węźle kolejowo-drogowym.

"Tzw. +Węzeł Północny+ jest zapisany w studium zagospodarowania przestrzennego miasta. Dzisiaj ekolodzy podnoszą, że nie ma olbrzymiego znaczenia. Ale jeśli spojrzymy na mapę miasta i to, gdzie jest zlokalizowany ten potężny węzeł kolejowy oraz którędy przebiega "siódemka" to widać, jak bardzo potrzebna jest te inwestycja" - wyjaśnił Wojcieszek.

Niewykluczone, że Skarżysko w zdobywaniu dotacji unijnych będzie działało wspólnym frontem z innymi miastami północnej części województwa świętokrzyskiego. W styczniu cztery miasta: Skarżysko-Kamienna, Końskie, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski podpisały porozumienie ws. wspólnego lobbowania na rzecz inwestycji w infrastrukturę drogową i kolejową. Chodzi tu m.in. o drogę krajową nr 42 przecinającą północne powiaty regionu oraz łączącą miasta linię kolejową nr 25, w szczególności na niezelektryfikowanym odcinku Skarżysko-Kamienna - Końskie - Opoczno (Łódzkie).

Innym zadaniem, jakie stawiają przed sobą władze Skarżyska, jest przygotowanie atrakcyjnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe. "Wszystkie wspomniane przeze mnie priorytety sprowadzają się do tego, by stworzyć w naszym mieście dobre warunki życia i pracy, które zmniejszą bezrobocie i zapobiegną wyludnianiu się miasta" - powiedział.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA