PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skarżysko-Kamienna: Potrzebne tereny dla inwestorów

  • Autor: PAP
  • 25 lut 2013 09:19

Stworzenie węzła drogowo-kolejowego, rozbudowa infrastruktury i przygotowanie terenów inwestycyjnych to główne plany władz Skarżyska-Kamiennej związane z funduszami unijnymi w nowej perspektywie budżetowej.

REKLAMA

Jak powiedział w rozmowie z PAP prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek najważniejszym problemem, przed którym stoi obecnie miasto to najwyższe w województwie świętokrzyskim bezrobocie oraz wyludnianie się miasta. "Naszym priorytetowym zadaniem na kolejny okres programowania będzie przeciwdziałanie i zmniejszenie skali tych problemów" powiedział.

Korzystając z funduszy unijnych w kolejnej perspektywie budżetu UE, miasto chce skupić się przede wszystkim na budowaniu zaplecza dla potencjalnych inwestorów. "Mówimy tutaj o dwóch zadaniach - poprawa stanu i rozbudowa infrastruktury oraz przygotowanie terenów pod inwestycje. Chcemy także zrewitalizować obszary zdegradowane przez przemysł" - powiedział Wojcieszek.

W rozmowie z PAP prezydent Skarżyska przypomniał, że miasto leży na skrzyżowaniu szlaków drogowych i kolejowych łączących północ z południem kraju.

Mowa o drodze krajowej nr 7, która od obwodnicy Skarżyska w kierunku Kielc ma już status dwupasmowej drogi ekspresowej "S7". Miasto przecina także linia kolejowa Warszawa-Radom-Kielce. Władzom miasta zależy na "połączeniu" obu szlaków, tak aby można było mówić o nowoczesnym węźle kolejowo-drogowym.

"Tzw. +Węzeł Północny+ jest zapisany w studium zagospodarowania przestrzennego miasta. Dzisiaj ekolodzy podnoszą, że nie ma olbrzymiego znaczenia. Ale jeśli spojrzymy na mapę miasta i to, gdzie jest zlokalizowany ten potężny węzeł kolejowy oraz którędy przebiega "siódemka" to widać, jak bardzo potrzebna jest te inwestycja" - wyjaśnił Wojcieszek.

Niewykluczone, że Skarżysko w zdobywaniu dotacji unijnych będzie działało wspólnym frontem z innymi miastami północnej części województwa świętokrzyskiego. W styczniu cztery miasta: Skarżysko-Kamienna, Końskie, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski podpisały porozumienie ws. wspólnego lobbowania na rzecz inwestycji w infrastrukturę drogową i kolejową. Chodzi tu m.in. o drogę krajową nr 42 przecinającą północne powiaty regionu oraz łączącą miasta linię kolejową nr 25, w szczególności na niezelektryfikowanym odcinku Skarżysko-Kamienna - Końskie - Opoczno (Łódzkie).

Innym zadaniem, jakie stawiają przed sobą władze Skarżyska, jest przygotowanie atrakcyjnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe. "Wszystkie wspomniane przeze mnie priorytety sprowadzają się do tego, by stworzyć w naszym mieście dobre warunki życia i pracy, które zmniejszą bezrobocie i zapobiegną wyludnianiu się miasta" - powiedział.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA