PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląsk musi chwalić się atutami regionu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 11 lut 2016 12:37

Śląsk musi chwalić się atutami regionu Marcin Krupa, prezydent Katowic

Według wszystkich rankingów atrakcyjności inwestycyjnych Śląsk plasuje się w czołówce. Region ma wiele mocnych atutów, ale i wiele słabych stron. O przewadze konkurencyjnej regionu na inwestycyjnej mapie Polski dyskutowano podczas sesji inauguracyjnej Property Forum.

REKLAMA

- Niewątpliwym atutem jest potencjał demograficzny, infrastruktura i szkolnictwo – po woj. mazowieckim. jesteśmy drugim liczącym się ośrodkiem ekonomicznym w Polsce – mówi Kazimierz Karolczak, marszałek województwa śląskiego. - Jest jednak jedna rzecz, która nas boli – percepcja, jak się w naszym województwie żyje. Z tym mamy problem. Są regiony w kraju, np. Małopolska, gdzie wyobrażenie mieszkańców o komforcie życia jest znacznie wyższa niż na Śląsku.

Innym problemem jest brak scalania miast śląskich jako województwa. - Granice miast Śląska wzajemnie się przenikają i powinniśmy z tego korzystać - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Musimy się chwalić naszymi atutami.

Według uczestników sesji „Śląsk bez kompleksów – rosną przewagi konkurencyjne regionu na inwestycyjnej mapie Polski”, rozwój sektora MICE, czy inwestycja firmy Tatry Mountain Resorts – park rozrywki mogą stać się pierwszym sygnałem pozytywnej zmiany postrzegania jakości życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA