PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląsk na szczycie rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sty 2016 12:21

Śląsk na szczycie rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w Polsce Gemini Park Tychy

Na Śląsku przybywa inwestycji. W 2016 roku w planach jest m.in. budowa Centrum Handlowego Gemini Park Tychy, stworzenie Parku Wodnego Tychy, dalsza modernizacja Stadionu Śląskiego czy inwestycje drogowe takie jak Inteligentny System Zarządzania Ruchem. Województwo śląskie po raz kolejny znalazło się na szczycie rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w Polsce.

REKLAMA

Katowice, stolica województwa śląskiego, w 2015 roku mogła pochwalić się przede wszystkim przebudową centrum miasta. Otworzył się nowy rynek, przebudowana została ulica Śródmiejska i Stawowa. Nieopodal ulicy Piotra Skargi powstało nowe centrum handlowe - Supersam. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również Nowe Muzeum Śląskie wybudowane na terenie byłej kopalni Katowice, które w miesiąc od otwarcia odwiedziło blisko 80 tysięcy osób. Inwestycja obok Międzynarodowego Centrum Kongresowego i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia tworzy Strefę Kultury. Jest to bez wątpienia odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców Górnego Śląska. W analizie potrzeb kulturalnych mieszkańców województwa śląskiego ponad 80 proc. respondentów stwierdziło, że Śląsk jest regionem kultury.

Rozwój towarzyszy także Tychom, które w 2015 przeszły m.in. modernizację stadionu miejskiego, który pomieści ponad 15 tysięcy kibiców, będzie przygotowany do organizacji koncertów i innych wydarzeń kulturalno-artystycznych. W obecnym roku miasto czeka jeszcze więcej zmian, które komentuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.  

 - W przyszłym roku będziemy inwestowali w dalszy rozwój infrastruktury transportowej - w Tychach powstanie Inteligentny System Zarządzania Ruchem, którego koszt szacujemy na ok. 70 mln złotych. W planach mamy także przebudowę jednej z najbardziej ruchliwych dróg wylotowych z miasta- DK 44. Zmiany będą widoczne także w przestrzeni miejskiej – budowa Parku Wodnego Tychy pod koniec przyszłego roku będzie już na finiszu, a w Paprocanach powstanie Marina Żeglarska. Liczymy także na to, że w 2016 roku uda nam się rozpocząć budowę Areny Lekkoatletycznej w Tychach, projekt budowlany tego nowoczesnego obiektu jest już gotowy. – komentuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowy UM Tychy.

Handel detaliczny w Tychach również się rozwija, o czym świadczy rozpoczęcie budowy pierwszego nowoczesnego centrum handlowego Gemini Park Tychy. Atrakcyjna lokalizacja obiektu z technologią sprzedaży wielokanałowej, licznymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi i zadaszonym parkingiem to dobra wiadomość dla tyszan, którzy do tej pory w celu większych zakupów wyjeżdżali do Katowic. Ponadto dzięki inwestycji zostanie zapewnionych około 1.5 tys. bezpośrednich i około 3 tys. pośrednich miejsc pracy.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA