PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląskie samorządy wysoko w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej

  • Autor: PAP
  • 13 mar 2014 09:50

Wyróżnienia za wysokie pozycje w rankingach dot. przyciągania inwestycji fDi Magazine - pisma z grupy Financial Times - odebrali w środę na targach nieruchomości MIPIM w Cannes samorządowcy Katowic, Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i woj. śląskiego.

REKLAMA

Katowice zajęły 1. miejsce w rankingu miast Europy Wschodniej uwzględniającym strategię przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich. W podobnym rankingu, obejmującym duże miasta w całej Europie, miasto to zajęło 2. miejsce, 3. w ogólnym rankingu miast Europy Wschodniej i 9. w ogólnym rankingu dużych europejskich miast.

Górnośląski Związek Metropolitalny (GZM), zrzeszający pod szyldem Metropolii Silesia 13 śląskich i zagłębiowskich miast, zajął 1. pozycję wśród dużych regionów europejskich w kategorii efektywności kosztowej, 6. w ogólnym rankingu regionów Europy Wschodniej, a 6. pod względem strategii przyciągania zagranicznych inwestorów w Europie Wschodniej.

Województwo śląskie zajęło 2. miejsce w rankingu efektywności kosztowej dużych europejskich regionów.

Jak przekazało w środę biuro prasowe urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego, wyróżnienie w postaci certyfikatu fDi Financial Times odebrał tego dnia w Cannes członek zarządu regionu Arkadiusz Chęciński.

Z ramienia GZM wyróżnienia odebrał przewodniczący Związku, prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Jak mówił cytowany przez służby prasowe świętochłowickiego magistratu Kostempski, zajęte w rankingu pozycje świadczą, "jak strategiczne miejsce pod względem inwestycyjnym zajmuje w Europie Metropolia Silesia".

Rankingi zawarte w publikacji fDi "Europejskie miasta i regiony przyszłości 2014/15" przygotowano na podstawie analizy 468 lokalizacji. Zestawienia opracowywane pod kątem bezpośrednich inwestycji zagranicznych powstają w sześciu kategoriach - m.in. efektywności kosztowej, środowiska przyjaznego biznesowi oraz strategii przyciągania inwestycji zagranicznych.

Targi nieruchomości MIPIM w Cannes, obok monachijskich Expo Real, są jedną z największych imprez tego typu w Europie. Według materiałów przekazanych przez GZM, w tym roku to wydarzenie gromadzi łącznie blisko 20 tys. osób z całego świata. Bierze w nim udział ok. 5 tys. inwestorów i ponad 2 tys. wystawców z 80 krajów.

Z terenu woj. śląskiego w targach w tym roku uczestniczą: urząd marszałkowski tego regionu, Metropolia Silesia, a także - samodzielnie Katowice i Gliwice, które są również członkami GZM.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA