PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sosnowiec uzbroił ponad 13 ha pod inwestycje

  • Autor: PAP
  • 28 sty 2013 18:06

Ponad 13 ha po dawnej kopalni piasku "Maczki-Bór" uzbroił dzięki środkom unijnym Sosnowiec. W poniedziałek otwarto drogę będącą głównym elementem inwestycji.

REKLAMA

Inwestycja była częścią wspólnego przedsięwzięcia miast wschodniej części woj. śląskiego pod nazwą "Gospodarcza brama Śląska". Uczestniczą w nim również Będzin, Czeladź i Jaworzno - zagospodarowując i rewitalizując zdegradowane obszary poprzemysłowe. W ramach unijnego projektu Sosnowiec zrealizował dotąd łącznie cztery inwestycje.

Trzy z nich dotyczyły budowy Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego na terenie zamkniętej ponad 13 lat temu kopalni Niwka-Modrzejów. Park został otwarty wiosną ub. roku, wprowadziły się już do niego pierwsze firmy. W ramach czwartej - właśnie zakończonej - inwestycji uzbrojono teren po dawnej kopalni piasku - w rejonie ekspresowej trasy S1.

W pobliżu zjazdu z tej arterii w ul. Inwestycyjną powstało skrzyżowanie z nową ulicą prowadzącą wzdłuż ekspresówki na północ - do ul. Kujawskiej. Łącznie kosztem ok. 11 mln zł zbudowano tam blisko 1,5 km oświetlonej drogi z chodnikiem i ścieżką rowerową. Powstał też most nowej ulicy nad rzeką Bobrek, a także kanalizacja deszczowa i sanitarna z przyłączami oraz sieć wodociągowa.

Miasto udostępniło w ten sposób pola inwestycyjne o łącznej powierzchni 13,3 ha. Jedno z nich zajęła już firma spedycyjna Raben, która tworzy tam swoje centrum logistyczne. Na działce powstała tzw. hala tranzytowa o powierzchni 6 tys. m kw. oraz budynek biurowy o powierzchni 1,5 tys. m kw. Na tym etapie inwestycji, który ma ruszyć w marcu, Raben zatrudni ok. 100 osób.

Docelowo na terenie centrum logistycznego Raben w Sosnowcu powstać może łącznie ponad 50 tys. m kw. hal wysokiego składowania. Choć firma ma już swoje oddziały m.in. w Gliwicach i Chorzowie, o wyborze kolejnej lokalizacji w Sosnowcu zdecydowało dobre położenie komunikacyjne przy tranzytowej trasie S1.

Do nowego terenu inwestycyjnego w Sosnowcu można dotrzeć na dwa sposoby. Samochody ciężarowe mogą jadąc trasą S1 od Mysłowic na północ, zjechać w ul. Inwestycyjną, a także wyjechać z niej - skręcając na tę samą jezdnię ekspresówki na północ. Samochody osobowe mogą skorzystać też z dojazdu lokalnymi ul. Traugutta i Kujawską.

Prócz udostępnienia nowych terenów po kopalni piasku miasto w ramach "Gospodarczej bramy Śląska" zbudowało Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny - na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego Niwka-Modrzejów. W zrewitalizowanych za ponad 32,5 mln zł pokopalnianych budynkach siedziby mają mieć firmy innowacyjne i zajmujące się zaawansowanymi technologiami.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA