PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalne strefy ekonomiczne powinny być promowane na świecie

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2015 16:44

Oferta specjalnych stref ekonomicznych jest ciągle atrakcyjna, potrzebna jest ich promocja za granicą - powiedział w Starachowicach szef MSZ Grzegorz Schetyna. Spotkał się tam z władzami i przedstawicielami stref ze Starachowic, Mielca oraz Tarnobrzegu.

REKLAMA

Podczas wizyty w Starachowicach Schetynie towarzyszyła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk, odpowiedzialna w resorcie za pion dyplomacji ekonomicznej.

- Przyjechałem, żeby pokazać, że są nowe możliwości, one się ciągle otwierają, bo polska gospodarka, jak państwo dobrze wiecie, te możliwości realizuje, pisze nowe scenariusze - powiedział szef dyplomacji. Według niego Starachowice są dobrym przykładem współpracy między biznesem a samorządem lokalnym, a także resortami SZ oraz gospodarki. - To powoduje, że strefy ekonomiczne mogą być otwarte, mogą aktywnie funkcjonować, mogą tworzyć nowe miejsca pracy, zarabiać pieniądze i rozszerzać się - powiedział.

Schetyna poinformował, że za tydzień wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie odbędzie się Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), podczas którego będzie miał możliwość porozmawiania z szefami dyplomacji krajów z całego świata.

Zapowiedział, że będzie podczas zaplanowanych spotkań rozmawiał także "o możliwościach i o ofercie" stref ekonomicznych. "Właśnie ta część naszego kraju, te strefy ekonomiczne w miejscach, które ciągle są otwarte, dają nowe możliwości (). Trzeba wesprzeć i pomóc - zapowiedział.

Dopytywany przez dziennikarzy o szczegóły powiedział, że podczas wizyty w Nowym Jorku ma zaplanowane spotkania z ministrami SZ: Arabii Saudyjskiej, Kataru, Omanu, Iranu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. "Możemy otworzyć dobre relacje, pokazać ofertę, pokazać miejsce, pokazać możliwości" - zaznaczył.

W spotkaniu ministra z przedstawicielami stref wziął udział m.in. prezydent Starachowic Marek Materek. "Nam zależy nie tylko na pozyskiwaniu nowych inwestorów, ale także i przede wszystkim na tym, by mogły się rozwijać te firmy, które w Starachowicach już zainwestowały" - powiedział samorządowiec.

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" S.A. została utworzona przez Radę Ministrów w 1997 roku. Zgodnie z aktualnymi przepisami, ma działać do końca 2026 r. W jej skład wchodzi 15 podstref o łącznej powierzchni 644 ha zlokalizowanych w woj. świętokrzyskim, mazowieckiem, opolskim, łódzkim i lubelskim.

Grzegorz Schetyna jest "jedynką" na świętokrzyskiej liście Platformy Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wystartuje z okręgu nr 33 obejmującego obszar całego województwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA