PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalne strefy ekonomiczne w liczbach

  • Autor: PAIiIZ
  • 29 maj 2015 10:30

W 2014 roku w specjalnych strefach ekonomicznych wydano 2 056 pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Ich skumulowana wartość wyniosła blisko 102 mld zł. Pod względem kraju pochodzenia kapitału, najwięcej w strefach zainwestowali polscy przedsiębiorcy - czytamy w raporcie Ministerstwa Gospodarki o specjalnych strefach ekonomicznych.

REKLAMA

W porównaniu z rokiem 2013 inwestorzy zainwestowali w strefach o 9,5% więcej kapitału, natomiast zatrudnienie wzrosło o 10,8%. Najwięcej kapitału pochodzi z 6 krajów: Polski, Niemiec USA, Holandii, Japonii i Włoch. Natomiast największy udział w skumulowanej wartości inwestycji miały firmy z branży motoryzacyjnej (26,0%). Kolejne miejsca zajęli producenci wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (10,2%) oraz przedsiębiorcy produkujący wyroby z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (8,7%).

Z raportu wynika także, że strefy: legnicka, katowicka i warmińsko-mazurska charakteryzują się największą koncentracją branżową. W strefie legnickiej i katowickiej dominuje przemysł motoryzacyjny, z udziałem w inwestycjach wynoszącym odpowiednio 62,3% i 52,5%, zaś w warmińsko-mazurskiej produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, której udział stanowił 48,4% wartości inwestycji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA