PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalne strefy ekonomiczne w liczbach

  • Autor: PAIiIZ
  • 29 maj 2015 10:30

W 2014 roku w specjalnych strefach ekonomicznych wydano 2 056 pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Ich skumulowana wartość wyniosła blisko 102 mld zł. Pod względem kraju pochodzenia kapitału, najwięcej w strefach zainwestowali polscy przedsiębiorcy - czytamy w raporcie Ministerstwa Gospodarki o specjalnych strefach ekonomicznych.

REKLAMA

W porównaniu z rokiem 2013 inwestorzy zainwestowali w strefach o 9,5% więcej kapitału, natomiast zatrudnienie wzrosło o 10,8%. Najwięcej kapitału pochodzi z 6 krajów: Polski, Niemiec USA, Holandii, Japonii i Włoch. Natomiast największy udział w skumulowanej wartości inwestycji miały firmy z branży motoryzacyjnej (26,0%). Kolejne miejsca zajęli producenci wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (10,2%) oraz przedsiębiorcy produkujący wyroby z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (8,7%).

Z raportu wynika także, że strefy: legnicka, katowicka i warmińsko-mazurska charakteryzują się największą koncentracją branżową. W strefie legnickiej i katowickiej dominuje przemysł motoryzacyjny, z udziałem w inwestycjach wynoszącym odpowiednio 62,3% i 52,5%, zaś w warmińsko-mazurskiej produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, której udział stanowił 48,4% wartości inwestycji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA