PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalne strefy ekonomiczne zajmują coraz większe obszary

  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 11 wrz 2012 10:23

Na koniec grudnia 2011 r. łączny obszar SSE wyniósł blisko 15.046 ha. Strefy zlokalizowane były na terenach 143 miast i 203 gmin. W stosunku do roku 2010 łączna powierzchnia stref wzrosła o prawie 939 ha.

REKLAMA

Granice stref zmieniane były jedenastokrotnie, przy czym dwukrotnie zmieniono obszar dwóch stref, tj. kostrzyńsko-słubickiej i starachowickiej. Pozostałe zmiany dotyczyły stref: katowickiej, krakowskiej, łódzkiej, mieleckiej, pomorskiej, tarnobrzeskiej i wałbrzyskiej.

Do końca 2011 r. przedsiębiorcy działający w strefach zainwestowali ponad 79,7 mld zł i zapewniali łącznie blisko 241,6 tys. miejsc pracy, z czego prawie 182,9 tys. (tj. 75,7 proc.) stanowiły nowe miejsca pracy stworzone przez inwestorów po uzyskaniu zezwolenia na działalność w strefie, wynikające bezpośrednio z realizacji nowych inwestycji.

Więcej o tym, jak specjalne strefy ekonomiczne napędzają gospodarkę w regionach czytaj w serwisie www.portalsamorzadowy.pl Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA