PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka Elfa Pharm zainwestuje w ŁSSE

  • Autor: PAP
  • 18 lip 2013 09:56

Spółka Elfa Pharm otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Chociwiu (Łódzkie) na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Producent kosmetyków ma zainwestować 8 mln zł i zatrudnić co najmniej 30 osób.

REKLAMA

Projekt przewiduje uruchomienie zakładu produkcji kosmetyków i wyrobów sanitarno-higienicznych w nowo zakupionym zakładzie w Chociwiu - poinformowała dyrektor Departamentu Rozwoju i Strategii ŁSSE Edyta Sancewicz. W istniejących i dostosowanych do produkcji farmaceutycznej pomieszczeniach zostaną zainstalowane nowe linie produkcyjne, służące do wytwarzania i konfekcjonowania kosmetyków. Realizacja inwestycji zaplanowana została w trzech etapach, aby jak najszybciej uruchomić produkcję i sprzedaż. Zakład ma produkować nowe asortymenty kosmetyków oraz artykułów sanitarno-higienicznych, a także opakowania. Spółka do końca 2015 roku zatrudni na terenie ŁSSE co najmniej 30 nowych pracowników i zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł.

Elfa Pharm wchodzi w skład Grupy Elfa, do której należą działające na Ukrainie: Elfa Laboratoria w Kijowie oraz Naukowo-Produkcyjne Przedsiębiorstwo Elfa w Korosten. Grupa powstała w roku 1997 i obecnie jest jednym z wiodących producentów kosmetyków na Ukrainie. Od 2011 r. eksportuje swoje wyroby także do Polski.

To 8. zezwolenie na działalność w ŁSSE wydane w tym roku. Zadeklarowane inwestycje wyniosą w sumie ponad 243 mln zł; dzięki nim utworzonych zostanie 720 nowych miejsc pracy, a 3110 miejsc zostanie utrzymanych. Przez ponad 16 lat istnienia Strefy wydano dotąd 225 zezwoleń. Firmy zainwestowały ponad 10 mld zł i utworzyły niemal 26 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA