PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

SSE Euro-Park Mielec większa o 20 hektarów

  • Autor: PAP
  • 05 lis 2013 17:14

Władze Sanoka (Podkarpackie) planują rozszerzyć o ponad 20 hektarów funkcjonującą od kilku lat w mieście podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Ostateczną decyzję o powiększeniu podstrefy podejmie, prawdopodobnie w przyszłym roku, Rada Ministrów.

REKLAMA

W Sanoku w ramach mieleckiej SSE funkcjonuje obecnie 4-hektarowy obszar w dzielnicy Posada. Jest on jednak już w całości zagospodarowany przez działające na nim dwie firmy.

Jak poinformował PAP burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk, aby przyciągnąć inwestorów samorząd musi przygotować nowe tereny inwestycyjne. "Temu będzie służyło oddanie do użytku ponad 30-hektarowego terenu inwestycyjnego w dzielnicy Dąbrówka. Z tego ponad 20 ha chcemy objąć SSE. Nie bez znaczenia jest to, że obok tych terenów przebiegać będzie w przyszłości obwodnica południowa Sanoka, która zdecydowanie polepszy komunikację" - zaznaczył.

Zdaniem burmistrza, objęcie strefą ekonomiczną nowych terenów będzie stanowiło dodatkową zachętę dla inwestorów.

Zgodę na włączenie tego terenu do SSE wyrazili na ostatniej sesji rady miasta sanoccy radni. Samorząd przygotowuje obecnie dokumentację potrzebną do rozpoczęcia uzbrajania przyszłych terenów inwestycyjnych.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje ona prawie 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,9 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 21 tys. osób. Do tej pory wydano ponad 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA