PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

SSE Starachowice liczy na trzy nowe pozwolenia dla inwestorów w I kw. 2015

  • Autor: PAP
  • 31 gru 2014 08:35

W pierwszym kwartale 2015 r. Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice SA spodziewa się wydania inwestorom trzech nowych pozwoleń na prowadzenie działalności w strefie. Jej prezes Cezary Tkaczyk zapowiada także powiększenie obszaru SSE.

REKLAMA

W kończącym się roku w starachowickiej SSE wydano pięć zezwoleń dla inwestorów, którzy zadeklarowali blisko 400 mln zł nakładów oraz ponad 1,6 tys. nowych miejsc pracy. Wszystkie zezwolenia wydano w pierwszym półroczu 2014; w drugim półroczu wydawanie nowych pozwoleń nie było możliwe z powodu braku odpowiednich rozporządzeń.

W ocenie prezesa drugiego półrocza nie może jednak uznać za stracone. W tym czasie SSE Starachowice prowadziła - jak powiedział Tkaczyk - "szeroką akwizycję", rozpoznanie terenów, które mogą w przyszłości zostać włączone do strefy, a także inne działania skupiające się m.in. dostosowaniu rynku pracy do potrzeb inwestorów. Chodzi o poprawę sytuacji szeroko pojętego szkolnictwa zawodowego. Dzięki tym działaniom udało się pozyskać kilka nieruchomości do strefy. Obecnie trwa procedura zmiany jej granic.

Wśród terenów pozyskanych ostatnio przez SSE Starachowice SA znalazła się m.in. siedmiohektarowa nieruchomość w miejscowości Bliżyn w powiecie skarżyskim, w północnej części woj. świętokrzyskiego. Położona jest kilkaset metrów od drogi krajowej nr 42 (Namysłów-Rudnik), przecinającej północne powiaty regionu, oraz ok. 5 km od węzła na drodze krajowej nr 7, łączącej Trójmiasto i Warszawę z Kielcami i Krakowem. Niedawno Rada Gminy Bliżyn pozytywnie zaopiniowała ustanowienie tam strefy ekonomicznej. "Jako właściciel będziemy starali się o objęcie tego terenu przywilejami strefowymi" - zadeklarował prezes strefy.

W rozmowie z PAP prezes SSE zwrócił uwagę, że mijający rok był dla starachowickiej strefy istotny i kluczowy z wielu względów, m.in. z powodu tzw. nowej mapy pomocy publicznej, która weszła w życie z początkiem lipca br.

"Niedawno zostały wydane rozporządzenia umożliwiające przeprowadzanie procedur przetargowych i wydawanie nowych zezwoleń, które będziemy mogli wydawać zaraz po Nowym Roku. Mogę powiedzieć, że jest kolejka paru firm które czekają na to, by uzyskać pozwolenie od naszej strefy" - powiedział. W pierwszym kwartale 2015 r. prezes spodziewa się trzech takich decyzji.

Prezes strefy podkreślił, że w trakcie mijającego roku wiele firm działających już w SSE zdecydowanie zwiększyło nakłady inwestycyjne. "Łączne nakłady faktycznie zrealizowane według stanu na koniec trzeciego kwartału br. to ponad 1,8 mld zł" - poinformował.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA