PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

SSE Starachowice promuje szkolnictwo zawodowe. To przyciąga inwestorów

  • Autor: PAP
  • 05 sty 2016 08:51

SSE Starachowice promuje szkolnictwo zawodowe. To przyciąga inwestorów Budowa

Pięć nowych zezwoleń, wzrost nakładów inwestycyjnych o blisko 200 mln zł oraz niemal 7 tys. nowych i utrzymanych miejsc pracy - to niepełne jeszcze dane Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" SA za 2015 r. Strefa spodziewa się powiększenia swoich granic w I kw. 2016 r.

REKLAMA

- Mamy wydane pięć zezwoleń, przekładających się na co najmniej 101 nowych miejsc pracy i 22,5 mln zł nakładów inwestycyjnych - powiedział prezes SSE "Starachowice" SA Cezary Tkaczyk, podsumowując 2015 rok.

Zwrócił uwagę, że większość danych obejmuje trzy kwartały 2015 r., co oznacza, że na pełne podsumowanie trzeba poczekać do marca. Wiadomo już jednak, że do końca września łączne nakłady inwestycyjne w strefie wzrosły o blisko 200 mln zł w stosunku do końca 2014 r. Strefa może się pochwalić prawie 7 tys. nowych i utrzymanych miejsc pracy.

W ostatnim roku w strefie udało się zrealizować część akwizycji nowych terenów. Zarząd spodziewa się kolejnego powiększenia w pierwszym kwartale 2016 r. "Jest złożony wniosek o zmianę granic i liczymy, że w tym czasie będzie on rozpatrzony. Dotyczy on m.in. terenów położonych w Kielcach oraz okolicach, wiąże się również z realizacją konkretnych nowych projektów inwestycyjnych" - wyjaśnił Tkaczyk.

Prezes strefy zwrócił uwagę na to, że grunty, jakie trafiają do strefy, są coraz lepiej przygotowane, opisane i wyposażone w infrastrukturę. "To bardzo dobry sygnał, że samorządy pozytywnie odpowiedziały na to, na co uczulamy od wielu lat, czyli na jakość przygotowania włączanych gruntów" - powiedział.

W ostatnim czasie starachowicka strefa włączyła się w propagowanie idei dostosowanego do potrzeb inwestorów szkolnictwa zawodowego. Zdaniem Tkaczyka będzie to "magnes przyciągający do regionu kolejnych inwestorów i zatrzymujący tych, którzy już działają". W regionie powstał już Świętokrzyski Klaster Edukacji Zawodowej. Zdaniem prezesa strefy istotne jest to, aby w tej dziedzinie współpracowały ze sobą władze odpowiedzialne za ten typ szkolnictwa, kuratorium oraz przedsiębiorcy. "Staramy się animować tę współpracę, to ruszyło i mam nadzieję, że w wielu powiatach będzie świetnie działało" - zaznaczył.

W grudniu przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach podjęto kolejne działania dotyczące powstania trzeciej klasy pod patronatem SSE, tym razem w zawodzie operator obrabiarek skrawających. W projekcie udział wezmą polskie małe i średnie firmy z terenu powiatu starachowickiego, szkoła, Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz SSE "Starachowice" S.A.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA