PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

SSSE prowadzimy rozmowy nt. sprzedaży terenów w Białymstoku i Suwałkach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 kwi 2013 09:40

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prowadzi zaawansowane rozmowy zmierzające do sprzedania kolejnych terenów m.in. w Białymstoku i Suwałkach. Jak informuje Robert Żyliński, prezes SSSE, w najbliższym czasie zostaną wydane kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie.

REKLAMA

W ostatnim czasie na terenie SSSE największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się grunty w najmłodszej podstrefie - Białystok. Dotychczas sprzedano tam połowę działek (22 ha), a swoje zakłady wybudowały takie firmy jak Masterpress i Bianor. Inwestorzy żywo interesują się również terenami w Suwałkach i Ełku.

Suwalska SSE powstała 16 lat temu. Dziś działalność w strefie prowadzi 70 firm z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Austrii, Szwajcarii, Litwy, Holandii i Szwecji). W firmach takich jak Pfleiderer, Aquael, Malow, Porta Drzwi, Impress Decor itd. zatrudnionych jest w sumie 6 tys. osób, a wartość inwestycji poniesionych przez przedsiębiorców osiągnęła 1,7 mld zł.

Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. Jak informuje prezes SSSE, o utworzenie nowej podstrefy w Łomży z niecierpliwością czekają władze miasta oraz firma z branży IT, która już na starcie deklaruje utworzenie stu miejsc pracy.

Na podpis ministra czeka także wniosek rozszerzeniowy o nowe tereny w Suwałkach, Ełku i Grajewie. O podstrefę zabiegają również Siemiatycze, Hajnówka i Narewka.

W ubiegłorocznym rankingu "Rzeczpospolitej", dotyczącym specjalnych stref ekonomicznych w Polsce SSSE znalazła się na czwartym miejscu wśród 14. stref ekonomicznych, pod względem deklarowanych przez przedsiębiorców nowych miejsc pracy.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA