PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stadion Gwardii przejdzie pod zarząd ABW

  • Autor: warszawa.wyborcza.pl
  • 21 lut 2018 08:07

Stadion Gwardii przejdzie pod zarząd ABW Fot. Fotolia

Stadion WKS Gwardia, wyodrębniona geodezyjnie działka o powierzchni 7,2671 ha, jest przedmiotem postępowania administracyjnego z wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o przejęcie jej w trwały zarząd ABW.

REKLAMA

Taki komunikat rozesłało właśnie do mediów biuro prasowe MSWiA w odpowiedzi na doniesienia medialne, jakoby MSWiA zamierzało zbudować polski Pentagon na terenie stadionu Gwardii w Warszawie. Resort nie sprostował jednak informacji o planach budowy kompleksu budynków rządowych - pisze warszawa.wyborcza.pl.

Pogłoski o tym, że teren stadionu ma zostać przekształcony w rządowy kompleks instytucji zajmujących się bezpieczeństwem pojawiły się w marcu 2017 r. Przypomnijmy, to właśnie wówczas Mariusz Błaszczak, ówczesny szef MSWiA, przekazał działkę obok stadionu na budowę nowej siedziby agencji Frontex.

Powstający plan zagospodarowania tego rejonu przeznacza teren Gwardii na usługi sportu, tylko od strony Racławickiej dopuszcza zabudowę o funkcji biurowej. Wysokość budynków ograniczał do maksymalnie 15 m. Ale plan jeszcze nie jest uchwalony - pisze warszawa.wyborcza.pl

Działka u zbiegu Miłobędzkiej i Racławickiej została wyłączona z planu jako teren zamknięty. Podczas wyłożenia projektu planu ABW oprotestowała nawet zapisy dopuszczające budowę na terenie stadionu Gwardii hali sportowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA