PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strefa Aktywności Gospodarczej w Nowym Targu zwalnia z podatku

  • Autor: PAP
  • 16 paź 2014 08:32

Zwolnienie z podatku od nieruchomości przeznaczonej na działalność gospodarczą nawet na pięć lat będzie przysługiwało przedsiębiorcom, którzy zainwestują w nowotarskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Rada Miasta podjęła uchwałę w tej sprawie.

REKLAMA

"Powstała strefa ma zachęcać inwestorów do korzystania z infrastruktury, którą miasto przygotowało dla biznesu" - powiedział doradca burmistrza Nowego Targu Piotr Rayski-Pawlik. "W nowotarskiej strefie może być prowadzony cały wachlarz działalności gospodarczej oprócz handlu" - wyjaśnił.

Według zapisów podjętej w połowie października przez nowotarskich radnych uchwały, firma, która na pełnym etacie zatrudni osoby zamieszkałe w Nowym Targu i wypełni stosowne dokumenty, nie będzie płacić podatków od nieruchomości. Okres zwolnienia z podatku będzie zależał od liczby nowo zatrudnionych pracowników. Przez utworzenie strefy władze Nowego Targu chcą zapobiegać bezrobociu i uporządkować lokalizację zakładów produkcyjnych na terenie miasta.

Zwolnienie z podatku będzie uzależnione od liczby zatrudnionych w zakładzie osób. "Jeśli będzie to minimum pięć osób, zwolnienie przysługiwać będzie przez rok. Jeśli dziesięć, to przez dwa lata i tak za każdych dodatkowych pięciu pracowników kolejny rok zwolnienia aż do dwudziestu pięciu pracowników, czyli maksymalnie pięć lat zwolnienia z podatku" - wyjaśnił.

Obecna stawka podatku od nieruchomości w Nowym Targu, na której jest prowadzona działalność gospodarcza to 20,33 zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Zdaniem władz miasta, dzięki zwolnieniu z podatku przedsiębiorcy będą mogli zaoszczędzić rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Strefa Aktywności Gospodarczej w Nowym Targu o powierzchni ok. 11,5 ha będzie zlokalizowana we wschodniej części miasta pomiędzy ulicą Waksmundzką a rzeką Dunajec. W bezpośrednim otoczeniu strefy przebiega droga wojewódzka nr 969 oraz droga krajowa 49 do granicy państwa w Jurgowie. Tereny przeznaczone na strefę zostały uzbrojone we wszystkie niezbędne media.

Zgodnie z podjętą uchwałą, w strefie zakazana jest realizacja przedsięwzięć uciążliwych dla środowiska z uwagi na obszar Natura 2000 "Górny Dunajec". Do takich działalności zalicza się np. hodowla i ubój zwierząt, produkcja mas bitumicznych i betonu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA