PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strefa przemysłowa Dworzysko zyska prawie 25 ha uzbrojonego terenu

  • Autor: PAP
  • 23 sty 2014 15:37

Prawie 25 hektarów zostanie uzbrojonych pod przyszłe inwestycje w obrębie strefy przemysłowej Dworzysko na Podkarpaciu. W ramach inwestycji powstanie też m.in. farma fotowoltaiczna na powierzchni 2 ha. Koszt wszystkich prac to ponad 22 mln zł.

REKLAMA

Tereny, które jako kolejne zostaną przygotowane pod inwestycje, przylegają w strefie Dworzysko do obszaru o powierzchni 60 ha, którego uzbrajanie powinno zakończyć się do końca czerwca br. Ich właścicielem jest powiat rzeszowski i to on realizuje inwestycję.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej starosta rzeszowski Józef Jodłowski, pieniądze na uzbrojenie dodatkowych prawie 25 ha położonych w gminie Głogów Małopolski, pochodzą z oszczędności przetargowych przy wcześniejszym przygotowaniu pod inwestycje 60-hektarowego obszaru strefy.

Starosta zaznaczył także, że jest już przygotowany wniosek o włączenie całego tego obszaru - prawie 85 ha - w skład mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Mam nadzieję, że w połowie roku zapadnie decyzja o objęciu przez SSE naszych terenów - dodał Jodłowski.

Przetarg na uzbrojenie prawie 25 ha powinien zostać ogłoszony w grudniu br. Prace budowlane zakończyć mają się w sierpniu 2015 r.

W ramach inwestycji, na dwuhektarowej działce powstać ma farma fotowoltaiczna. Będzie to jedna z największych farm tego typu w Polsce. Jak zaznaczył na konferencji pełnomocnik starosty rzeszowskiego ds. strefy Dworzysko Waldemar Pijar, koszt powstania farmy to ok. 4,5 mln zł.

"Szacujemy, że moc wytwarzanej na farmie energii wyniesie 1 MW. Przychód z tego tytułu powinien być rzędu od 800 tys. zł do 1 mln zł rocznie. Dzięki tym pieniądzom chcemy zapewnić inwestorom tańszą energię. Będziemy o takiej możliwości rozmawiać z zakładem energetycznym" - dodał.

Starostwo chce też, aby w przyszłości niedaleko strefy powstała bocznica kolejowa. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ok. 20 mln zł.

Cały budżet projektu Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko to prawie 80 mln zł; z tej kwoty ponad 53,2 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z programu Rozwój Polski Wschodniej - informuje PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA