PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strefy stawiają na S7

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2015 18:12

Współpracę na rzecz promowania i przygotowania oferty inwestycyjnej dla terenów wokół rozbudowywanej drogi ekspresowej S7 z Pomorza do Małopolski zakłada piątkowe porozumienie przedstawicieli SSE z pięciu województw, przez które przebiega trasa.

REKLAMA

List intencyjny ws. współpracy podpisali w piątek w Kielcach szefowie Krakowskiego Parku Technologicznego, Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) "Starachowice", Warmińsko-Mazurskiej SSE, Pomorskiej SSE i Tarnobrzeskiej SSE "Euro-Park Wisłosan".

Podobne porozumienie, dot. wspierania inicjatyw służących rozwojowi gospodarczemu samorządów położonych przy S7, podpisali przedstawiciele zarządów województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział podczas konferencji inaugurującej porozumienie, że polska gospodarka potrzebuje "nowego impulsu rozwojowego". W opinii wicepremiera w myśleniu o prowadzeniu biznesu najważniejsza jest zmiana postaw i zaufanie - także w relacjach państwo-przedsiębiorca - oraz współpraca m.in. rządu, samorządów i przedsiębiorców.

"+Siódemka+ to przede wszystkim wizja wspólnej aktywności. To nie tylko droga, która ma łączyć porty z Czechami, to także myślenie o tym, co jest obok niej; spinanie głównych szlaków komunikacyjnych z polską przedsiębiorczością, możliwością inwestowania, kształcenie ku zatrudnieniu i zwiększanie zatrudnienia" - podkreślił wicepremier.

Zdaniem wiceministra gospodarki Arkadiusza Bąka, po rozbudowaniu całej "7" do parametrów trasy ekspresowej, dla potencjalnych inwestorów ważna będzie nie odległość od Warszawy, ale pakiet usług, jaki przyciągnie do rozpoczęcia działalności w konkretnym miejscu. W jego opinii, dla przedsiębiorców najważniejsze nie są zwolnienia z podatków, a przyszłość firmy, np. to, czy będą mieli w okolicy kadrę, kształconą pod potrzeby prowadzonej działalności.

Według inicjatorów porozumienia z SSE, dokończenie rozbudowy drogi krajowej S-7 jest szansą na rozwój eksportu i rozwój inwestycji - co poprawi jakość życia mieszkańców pięciu regionów. Porumienienie ma pomóc w przygotowaniu wspólnej oferty inwestycyjnej stref, w promocji i lobbowaniu na rzecz wprowadzania rozwiązań, potrzebnych do realizacji projektu.

Droga ekspresowa S7, o docelowej długości ok. 720 km, ma połączyć Straszyn k. Gdańska (woj. pomorskie) z Rabką (woj. małopolskie). Przebudowa drogi krajowej nr 7 do parametrów "ekspresówki" trwa od kilku lat. Część inwestycji już zrealizowano. Niektóre odcinki są w budowie, wobec części trwa postępowanie przetargowe, inne są "w przygotowaniu" - wynika za mapy zamieszczonej na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA