PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna z nowymi inwestycjami

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 gru 2013 11:31

Kolejne w tym roku zezwolenia wydała właśnie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA. Oznacza to pojawienie się na jej terenie trzech, nowych inwestycji. i kolejnych miejsc pracy.

REKLAMA

Zgodę na działalność otrzymał producent drewnianych okien i drzwi - firma Ortis. Przedsiębiorstwo zainwestuje w Podstrefie Suwałki co najmniej 3 mln zł. Inwestor przy realizacji nowego przedsięwzięcia zobowiązał się również do stworzenia 10. nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie blisko 30. pracowników.

Natomiast firma 3E z Ełku dzięki zezwoleniu będzie mogła wprowadzić na rynek innowacyjny produkt. - To centrala alarmowa typu CPX200N oraz transmiter z serii LX do pakietowej transmisji danych w rzeczywistym czasie za pomocą sieci GSM - wyjaśnia Zbigniew Hołdyk, dyrektor firmy. Główną działalnością spółki jest kontraktowy montaż elektroniki. Obecnie firma zatrudnia 80 osób. W ramach wydanego zezwolenia 3E kupi nowoczesne maszyny i urządzenia.

Zezwolenia doczekał się także białostocki Bianor I, który działa w branży tworzyw sztucznych. Firma w połowie listopada 2013 r. wygrała przetarg na zakup kolejnej działki w Podstrefie Białystok (o powierzchni 2,06 ha). Aby uzyskać zezwolenie przedsiębiorstwo zadeklarowało inwestycje rzędu 28. mln zł. Bianor I zatrudni również 24 nowych pracowników, a także utrzyma dotychczasową 326-osobową załogę. To druga inwestycja tej firmy w SSSE.

Suwalska SSE powstała 16 lat temu. Dziś działalność w strefie prowadzi siedemdziesiąt firm, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Ukrainy, Szwajcarii, Litwy, Holandii i Szwecji). W przedsiębiorstwach takich jak: Pfleiderer, Aquael, Malow, Porta KMI Poland, Impress Decor itd. zatrudnionych jest w sumie 6 tys. osób, a wartość inwestycji osiągnęła 1,9 mld zł.

Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. Na utworzenie nowej podstrefy w Łomży z niecierpliwością czekają władze miasta oraz firma z branży IT, która już na starcie deklaruje utworzenie stu miejsc pracy. Na podpis ministra czeka także wniosek rozszerzeniowy o nowe tereny w Suwałkach i Ełku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA