PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Suwalska SSE powiększyła się w 2015 r. o 260 ha

  • Autor: PAP
  • 04 sty 2016 08:11

250 nowych miejsc pracy, inwestycje rzędu 150 mln zł - taki ma być efekt ośmiu zezwoleń wydanych firmom na prowadzenie działalności na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2015 r. Cztery z tych zezwoleń wydano w grudniu.

REKLAMA

Największe inwestycje zrealizują firmy z branży meblarskiej: Dystri-Forte i ZPU Prawda Olecko. Łącznie to 210 nowych miejsc pracy i 105 mln zł nakładów na inwestycje.

Dystri Forte będzie nowym przedsięwzięciem Grupy Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Powstanie centrum logistyczne, pracę dostanie minimum 160 osób, firma zainwestuje 41,6 mln zł.

"To ważny inwestor dla naszej spółki. Fabryka z Grupy Forte to czołowy producent mebli, ale przede wszystkim przedsiębiorstwo z 23- letnim stażem. Jeśli inwestor z takim doświadczeniem chce na naszych terenach inwestować, to dowód na to, że jesteśmy konkurencyjni" - podkreślił prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński.

Grupa Forte ma obecnie cztery zakłady produkcyjne w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz w Hajnówce. Rocznie produkują one 3 mln sztuk mebli, z czego ok. 80 proc. trafia na eksport.

ZPU Prawda Olecko chce natomiast zainwestować 63,7 mln zł w nowe hale wraz z wyposażeniem oraz uruchomienie nowej produkcji. "To niezwykle istotna inwestycja dla regionu i samego Olecka. Przedsiębiorca zadeklarował zatrudnienie nie tylko 50 nowych osób, ale co istotniejsze, utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia - w sumie 1164 pracowników przez okres pięciu lat" - podkreślił Żyliński. Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień 2017 r.

W ostatnich dniach zezwolenia w suwalskiej strefie otrzymały również firma BIK PAK S.C. z Białegostoku i Karton sp. z o.o. z Gołdapi. BIK PAK chce inwestować w Ełku w produkcję wkładów foliowych. Wartość inwestycji - 2,3 mln zł. Spółka Karton natomiast chce zwiększać swoje możliwości produkcyjne i zainwestować ok. 14,6 mln zł.

Wcześniej w 2015 r. zezwolenia dostały m.in. fińska Va-Varuste Poland sp. z o.o., Lainer sp. z o.o, Zakład Instalacji Wod-Kan i CO "Gal-Inst" oraz spółka Novigo.

"Wszystkie wydane zezwolenia są niezwykle ważne, bo pokazują dobry klimat inwestowania w suwalskiej strefie ekonomicznej" - podsumowała dla PAP rok 2015 rzeczniczka strefy Ewa Sokólska.

Rok 2015 był dla suwalskiej strefy ważny, gdyż znacznie się ona powiększyła. Powierzchnia strefy zwiększyła się o 260 ha i wynosi po tej zmianie 635 ha w trzech województwach (podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie). Niektóre podstrefy powiększyły się, powstały też nowe. O poszerzenie strefy zabiegali samorządowcy, którzy uważają, że ulgi strefowe to szansa na przyciąganie inwestorów.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA