PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Suwalska SSE wydała 10 kolejnych pozwoleń

  • Autor: PAP
  • 03 lut 2014 08:07

10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności wydała w 2013 roku Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE). Firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy - poinformowała w niedzielę PAP rzeczniczka SSSE Ewa Sokólska.

REKLAMA

Skorygowała w ten sposób informacje podane przez SSSE w sobotę, które mówiły nie o 251,8 mln zł, a o 175 mln zł inwestycji. "We wczorajszym komunikacie nie uwzględniliśmy dwóch inwestycji w podstrefie Białystok SSSE" - powiedziała Sokólska w niedzielę PAP.

Suwalska SSE powstała 18 lat temu. Ma obecnie siedem podstref w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok, a od miesiąca także Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna).

W ocenie prezesa tej strefy Roberta Żylińskiego miniony rok był dla SSSE rokiem dobrym. "Zrealizowaliśmy wszystkie założenia, które postawiliśmy sobie rok temu" - powiedział.

SSSE wydała 7 zezwoleń dla polskich firm, zaś 3 dla przedsiębiorstw zagranicznych: z Danii, Holandii i Ukrainy. Z 10 wydanych zezwoleń 7 to reinwestycje, a 3 to nowe inwestycje. Strefa została powiększona o 32,9 ha gruntów oraz poszerzona o podstrefę w Łomży. Największą popularnością wśród inwestorów cieszył się Ełk, gdzie o zezwolenie wystąpiło czterech przedsiębiorców oraz Suwałki - trzech. Na prowadzenie działalności w Białymstoku zdecydowały się dwie firmy, jedna w Gołdapi.

Np. w Suwałkach 17 ha terenów przygotowanych pod inwestycje kupiła firma Padma 3.0, która deklaruje zainwestowanie co najmniej 53,4 mln zł. Powstaną tam hale i magazyny o powierzchni 11 ha. Pracę ma tu znaleźć początkowo ok. 300, a docelowo - nawet tysiąc osób. Firma chce zainstalować linię technologiczną do produkcji artykułów z drzewa, płyt drewnopodobnych oraz plastiku. W drugim etapie zostanie wybudowane centrum logistyczne z linią do produkcji luster, półek meblowych, frontów meblowych, krzeseł i foteli. Odbiorcą będzie m.in. IKEA.

Obecnie działalność w SSSE prowadzą w sumie 74 firmy, które zatrudniają ponad 6 tys. osób. Wartość inwestycji przekroczyła 1,9 mld zł.

Jak poinformował Żyliński, spółka osiągnęła w 2013 roku dodatni wynik finansowy - 500 tys. zł, gdy w 2010 i 2011 roku notowała stratę. "W 2014 roku chcemy dalej poszerzać strefę o nowe tereny i skoncentrujemy się na budowie dróg. Naszym celem jest także pozyskanie przynajmniej 10 kolejnych inwestorów" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA