PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Suwalska SSE z dwoma nowymi inwestycjami

  • Autor: PAP
  • 02 lip 2015 09:41

16,6 mln zł mają zainwestować w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dwie firmy, które właśnie dostały pozwolenia na działalność. To - jak dotąd - jedyne zezwolenia wydane w suwalskiej strefie w 2015 r. - poinformowała PAP rzeczniczka strefy Ewa Sokólska.

REKLAMA

Zezwolenia dostały firma Novigo w Suwałkach (Podlaskie) oraz Zakład Instalacji Wod Kan i C O Gal Inst. w Gołdapi (Warmińsko-Mazurskie) - poinformowała PAP Sokólska.

Firma Novigo od roku działa w podstrefie Suwałki. Wydane teraz zezwolenie jest drugim wydanym tej firmie na prowadzenie działalności w strefie - oraz dwieście siódmym w dotychczasowej działalności strefy. Novigo ma zainwestować 10,4 mln zł. Jest producentem wyrobów drewnianych, głównie wieszaków do ubrań. Jest jedną z najmłodszych firm, działających w suwalskiej strefie.

- Teraz przedsiębiorca postanowił zwiększyć moce produkcyjne zakładu i wzbogacić swój park maszynowy o kolejne urządzenia. Spółka zatrudnia dziś 22 osoby, dzięki nowemu zezwoleniu pracę znajdzie kolejnych 8 osób - podkreśla prezes SSSE Robert Żyliński.

Nowy zakład będzie też budować gołdapski Zakład Instalacji Wod Kan i CO Gal Inst. - Przedsiębiorca planuje wytwarzać wyroby z betonu, które następnie będą wykorzystywane w branży budowlanej. Inwestycja zakończy się pod koniec 2020 roku i pochłonie maksymalnie 6,2 mln zł. Prace w nowym zakładzie znajdzie co najmniej 6 osób - poinformowała Sokólska.

Suwalska strefa planuje wydawanie kolejnych zezwoleń na działalność w ciągu najbliższego miesiąca. - W zawiązku z nową mapą intensyfikacji pomocy publicznej, zmieniły się przepisy. Zarówno my, jak i przedsiębiorcy, chcący inwestować na terenach strefy ekonomicznej, musieliśmy ich się nauczyć - wyjaśnia prezes Robert Żyliński.

W związku z nowymi wytycznymi Komisji Europejskiej o pomocy w latach 2014-2020 obowiązują nowe maksymalne poziomy unijnego wsparcia. "Dla większości regionów Polski są one niższe niż dotychczas średnio o 15 punktów procentowych. W województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim poziom nie został zmieniony i jest najkorzystniejszy w Polsce" - podkreśla SSSE. I przypomina, że według danych na koniec 2014 r. w suwalskiej strefie działało 91 firm, które zatrudniały 6,5 tys. osób. Wartość inwestycji to 2,1 mld zł.

Suwalska SSE czeka na znaczne rozszerzenie. Od listopada 2014 r. w ministerstwie gospodarki jest wniosek o powiększenie jej o ponad 200 ha. Ma powstać osiem nowych podstref w województwie podlaskim: w Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie i Sejnach. Trzy podstrefy: Białystok, Suwałki i Grajewo mają się powiększyć. Jeśli rząd przychyli się do wniosku strefy, Suwalska SSE będzie miała po zmianach 583 ha. O poszerzenie zabiegają samorządy, które - dzięki unijnym dotacjom - przygotowały tereny dla inwestorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA