PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Świętochłowice atrakcyjniejsze dla inwestorów

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 17 lip 2013 18:16

Dwa tereny inwestycyjne w Świętochłowicach uzbroi i skomunikuje przy pomocy środków unijnych samorząd tego miasta. Jeden z tych terenów znajduje się bezpośrednio przy łączącej śląskie miasta Drogowej Trasie Średnicowej. Miasto zbuduje tam m.in. zjazd z trasy, informuje portalsamorzadowy.pl.

REKLAMA

Chodzi o dwa z dziesięciu terenów obecnie oferowanych inwestorom w Świętochłowicach. Władze miasta zdobyły na ich uatrakcyjnienie łącznie ok. 9 mln zł środków unijnych.

Jak zaznaczył prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, niezależne projekty dotyczące obu terenów zyskały dofinansowanie jeszcze w ramach bieżącego Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego. Miasto planuje, że pierwsze prace rozpoczną się jesienią, a zakończą w połowie przyszłego roku.

- Liczę, że dzięki środkom unijnym i własnemu wkładowi te tereny już niebawem zostaną uruchomione - aby przyciągnąć inwestorów do Świętochłowic, które niezwykle potrzebują takie impulsu, ale też, aby walczyć z wysokim bezrobociem strukturalnym, które utrzymuje się w mieście od wielu lat, podkreślił Kostempski.

Teren przy Drogowej Trasie Średnicowej - w rejonie stawu Martyn - ma powierzchnię 3,09 ha i jest przeznaczony pod usługi lub produkcję. Wartość tamtejszej inwestycji oszacowano na 5,3 mln zł (w tym 4,5 mln zł z UE). Powstaną tam m.in. sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa. Zbudowane zostaną też wjazd i zjazd na "średnicówkę" (przy jezdni w kierunku Katowic), rondo i ponad 300 m oświetlonej drogi.

Drogę tę w przyszłości miasto zamierza przedłużyć tak, by sięgała do świętochłowickiego składowiska odpadów i mieszczącej się tam linii segregacji odpadów. Dzięki temu mieszkańcom dzielnicy Zgoda przestałby doskwierać ruch jeżdżących do składowiska ciężkich pojazdów.

Teren przy ul. Zielonej w dzielnicy Zgoda zajmuje 4,64 ha. Również przewidziano tam inwestycją usługową lub produkcyjną. Dotyczący tego miejsca unijny projekt opiewa na 5,1 mln zł (w tym 4,3 mln zł z UE) i obejmuje budowę ponad 250-metrowej drogi od strony ul. Śląskiej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenia.

Już przed dwoma laty Świętochłowice na promocję 10 terenów inwestycyjnych dostały z UE ponad 0,5 mln zł. Powstały wówczas film promocyjny i folder o mieście, zorganizowano dwie wizyty studyjne dla przedsiębiorców z regionu i kraju, a reklamy pojawiły się na ogólnopolskich portalach internetowych oraz na lotniskach w Katowicach i w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA