PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Świętokrzyskie ma pomysł na przyciągnięcie inwestorów

  • Autor: PAP
  • 03 cze 2015 16:29

Samorząd Skarżyska-Kamiennej - stolicy powiatu o największym bezrobociu w woj. świętokrzyskim - uruchomi od lipca Centrum Obsługi Inwestora. Jego pracownicy będą poszukiwali przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w mieście, a lokalnym firmom pomogą w staraniach o dotacje UE.

REKLAMA

Rozpoczęła się rekrutacja pracowników centrum. Jak podkreślił w środę w rozmowie z PAP prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Kroenig, w mieście brakowało profesjonalnego podmiotu, który umiałby we właściwy sposób obsłużyć inwestorów i przyciągnąć potencjalnych przedsiębiorców.

"Starałem się przez poprzednie dwie kadencje - jeszcze jako radny opozycyjny - przekonać ówczesnego prezydenta i radnych do tego, by utworzyć taką jednostkę. Skarżysko to miasto z dużym potencjałem - jeśli chodzi o lokalizację i tradycje przemysłowe. Liczymy, że centrum będzie m. in. inicjowało działania związane z przygotowaniem terenów pod inwestycje i pozyskaniem środków unijnych na te cele" - dodał Kroenig.

Centrum Obsługi Inwestora ma być również punktem konsultacyjnym dla miejscowych przedsiębiorców, m. in. w zakresie pozyskiwania środków unijnych z programu regionalnego, programów krajowych oraz funduszy zarządzanych bezpośrednio z Brukseli.

Jak mówił Kroenig, centrum ma zatrudniać profesjonalistów - do pracy poszukiwane są osoby z wyższym wykształceniem, posługujące się językami obcymi i mające doświadczenie w aplikowaniu o środki unijne.

Z usług centrum skorzysta m.in. firma z branży rynku usług marketingowych związanych z internetem, która prowadzi rekrutację do swojego oddziału w Skarżysku - w ciągu dwóch miesięcy pracę ma w nim rozpocząć ok. 15 osób.

Pracowników w Skarżysku poszukuje także firma z branży logistycznej - chodzi o kierowców transportu międzynarodowego, a w planach jest otwarcie w mieście centrum transportowego. Trwają też rozmowy z firmą, który chce przeprowadzić inwestycję związaną z branżą turystyczną - zatrudnienie mogłoby tam znaleźć kilkadziesiąt osób. Możliwe, że inwestycja ruszy w Skarżysku w 2016 r.

Aby zachęcić firmy do inwestowania w Skarżysku, w marcu samorząd uruchomił multimedialną stronę internetową z Miejską Bazą Terenów Inwestycyjnych. Przedsiębiorcy znajdą tam m.in. szczegółowe informacje na temat działek do sprzedaży lub dzierżawy na działalność gospodarczą, znajdujących się we władaniu samorządu lub prywatnych właścicieli.

Samorząd chciałby też powiększyć tereny funkcjonującej w mieście Specjalnej Strefy Ekonomicznej. "Potencjalni inwestorzy chcą dużych działek, których w tej chwili nie mamy () Wiele kwestii właścicielskich nie zostało wcześniej uregulowanych i nad tym pracujemy. Chcemy wygenerować odpowiednią liczbę hektarów, by móc włączyć te tereny do strefy" - mówił Kroenig.

  • 1
  • 2
  • JM 2015-06-07 16:08:37
    Mam pytanie do autora artykułu. Czy wypowiedź prezydenta została źle zredagowana, celowo ubarwiona błędami stylistycznymi, czy może tak właśnie wypowiada się głowa...? Poza tym treść bez zarzutów!!
  • jnj 2015-06-05 09:03:47
    Ta, w całej Polsce funkcjinują takie COI-e uny teroz do tego doszly

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA