PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szczecin stawia na logistykę i BPO

  • Autor: Propertynews.pl, Anna Liszka
  • 23 lip 2014 10:21

Szczecin stawia na logistykę i BPO

Od kilku lat Szczecin konsekwentnie realizuje plan inwestycyjny w oparciu o projekty, które będą miały bezpośredni wpływ na wzrost atrakcyjności gospodarczej oraz poprawę jakości życia w mieście. W naszej strategii inwestycyjnej koncentrujemy się na branży morskiej, logistycznej oraz BPO - mówi dla Propertynews.pl Piotr Krzystek, prezydent miasta.

REKLAMA

Jak mówi Piotr Krzystek, atuty Szczecina to dostęp do wody, niezbędny dla istotnej grupy inwestycji, dobrze wykształceni absolwenci wyższych uczelni oraz dobre skomunikowanie z Europą Zachodnią.

- Od kilku lat obserwujemy dynamiczny przyrost nowoczesnej powierzchni biurowej w Szczecinie. Według najnowszego raportu firmy CBRE, aktualny zasób nieruchomości biurowych w Szczecinie wynosi ok. 145 tys. mkw. i wzrośnie w najbliższym czasie o kolejne 65 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. To dowód atrakcyjności inwestycyjnej Szczecina i szansa na dynamiczny rozwój usług w naszym mieście - podsumowuje prezydent.

Piotr Krzystek zwraca uwagę, że miasto opracowało szereg instrumentów wspierających inwestorów w Szczecinie, w zakresie tworzenia warunków do rozwoju innowacyjności, w szczególności pod kątem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. To m.in. inwestycja realizowana przez miejską spółkę Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o. - Technopark Pomerania za blisko 100 mln zł. 

- Miasto w celu udzielania przedsiębiorcom pożyczek oraz poręczeń kredytowych powołało Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina oraz Szczeciński Fundusz Pożyczkowy.  Łączna kwota wsparcia od początku istnienia obu instytucji wynosi ponad 220 mln zł - tłumaczy.

Miasto współpracuje z inwestorami. Przykładem może być „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do terenów inwestycyjnych przy ul. Stołczyńskiej" - projekt realizowany przez miasto przy udziale środków unijnych umożliwi budowę nowoczesnego zakładu produkującego elementy dźwigów i urządzeń nośnych. Docelowo w fabryce będzie zatrudnionych około 1000 pracowników. Koszty inwestycji obejmują ok. 68 mln zł.

- Reagujemy na najpilniejsze potrzeby rynku, na przykład w zakresie tworzenia dedykowanych programów edukacyjnych w publicznych szkołach w porozumieniu z klastrami branżowymi, które nasze programy edukacyjne uzupełniają o know how, stypendia czy praktyki i staże dla uczniów. To tylko niektóre przykłady - podsumowuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA