PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szczecin szykuje tereny inwestycyjne w SSE

  • Autor: PAP
  • 14 lut 2013 18:12

Rozpoczęło się uzbrajanie ponad 50 ha z ok. 80 ha miejskich terenów w Szczecinie, tworzących podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec. Po realizacji inwestycji wartej ok. 48 mln zł, tereny mają być sprzedane pod inwestycje w SSE.

REKLAMA

Teren zlokalizowany Trzebuszu i Dunikowie w sąsiedztwie autostrady A6 uzbraja wybrana w drodze przetargu firma Muesing. Zadanie ma wykonać do końca tego roku.

Poza układem drogowym o łącznej długości ok. 6 km wybudowana zostanie sieć wodociągowa o długości blisko 4 km, a także 5,5 km sieci wodociągowej oraz ponad 6 km sieci kanalizacji deszczowej.

Prace realizowane są w formule "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wykonawca przed przystąpieniem do robót budowlanych miał za zadanie wykonanie projektu w oparciu o program funkcjonalno - użytkowy a następnie uzyskanie pozwoleń na realizację inwestycji.

"To bardzo ważna inwestycja dla rozwoju miasta" - podkreśla zastępca prezydenta Szczecina odpowiedzialny za inwestycje miejskie, Bogdan Jaroszewicz. "Poprzez uzbrojenie terenów stwarzamy dogodne warunki do inwestowania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej a także budujemy nowy układ drogowy w tej części miasta" - dodaje.

Przed kilkoma dniami wykonawca prac rozpoczął budowę ronda u zbiegu ulic Goleniowskiej i Lubczyńskiej. Rondo o średnicy zewnętrznej 90 metrów ma być gotowe jeszcze przed wakacjami. Od ronda prowadzi dojazd do terenów SSE od strony dzielnicy Szczecina Dąbie oraz wjazd do miasta od strony autostrady A6.

Trwają także prace związane z budową ulicy Nowoprzestrzennej, która będzie miała ok. 2 km długości i połączy rondo z węzłem Tczewska. Wybudowany zostanie wiadukt nad linią kolejową Szczecin-Świnoujście. Do nowego układu drogowego dostosowane zostaną także ulice Goleniowska i Lubczyńska.

W ramach inwestycji będą wykonane także drogi lokalne, umożliwiające dojazd do poszczególnych działek w SSE.

Uzbrojenie terenów w Dunikowie i Trzebuszu współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 kwotą ok. 30 mln zł.

W skład szczecińskiej podstrefy SSE wchodzą jeszcze tereny przy ul. Struga i Lubczyńskiej, łącznie obejmuje ona ok. 80 ha. Strefa w Szczecinie powstała w 2010 r., obecnie działają w niej trzy firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • T.Śledziewski 2013-02-15 16:10:21
    Szkoda, że wpierw nie wybudowaliście wiaduktu nad torami kolejowymi na ulicy Pomorskiej. Wiadukt ułatwiłby znacznie dojazd do, już istniejącej strefy przemysłowej po obu stronach ul. Pomorskiej. Zapewne przyczyniłby się też do rozwoju istniejącej strefy.


REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA