PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szczecińska podstrefa ekonomiczna ma pierwszego inwestora

  • Autor: PAP
  • 30 mar 2012 16:55

ARP wręczyła w piątek w Szczecinie pierwsze zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Inwestor, firma GARO, zamierza produkować w tym mieście wyroby elektrotechniczne.

REKLAMA

Podstrefa w Szczecinie powstała w 2010 r. GARO jest w niej pierwszym inwestorem.

"Uzyskanie zezwolenia i podpisanie umowy z miastem Szczecin inauguruje działalność gospodarczą pierwszego inwestora w szczecińskiej podstrefie. Projekt, realizowany przez ARP, wspólnie z władzami Szczecina i przy współpracy zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego, przyniósł wymierne efekty" - podkreślił dyrektor szczecińskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), Andrzej Karabon.

Nowy inwestor, który chce zainwestować w podstrefie 6,4 mln zł, nabył od miasta ponad hektarową działkę. Zamierza produkować w Szczecinie m.in. stacje do ładowania samochodów elektrycznych czy panele dystrybucyjne energii elektrycznej. Firma zamierza w pierwszym etapie działalności zatrudnić ok. 50 osób. Docelowo ma to być ok. 120 pracowników.

Jak podkreślał marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, projekt związany z firmą GARO zrealizowano w ekspresowym tempie "To dobry znak, pokazuje innym inwestorom, że samorząd potrafi wspierać inwestycje w regionie" - zaznaczył.

Zdaniem prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, inwestycja w podstrefie SSE to szansa na nowe miejsca pracy, rozwój miasta i wpływy do jego budżetu.

Jak podkreślił dyr. Karabon, zainteresowanie prowadzeniem działalności gospodarczej w podstrefie SSE w Szczecinie jest coraz większe. ARP prowadzi zaawansowane rozmowy z innymi inwestorami.

ARP jest spółką Skarbu Państwa. Agencja m.in. zarządza specjalnymi strefami ekonomicznymi. Inwestorom w takich strefach przysługują ulgi podatkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA