PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sześć zezwoleń w Pomorskiej SSE

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 sty 2016 14:35

Sześć zezwoleń w Pomorskiej SSE Fot. Fotolia

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zakończyła ubiegły rok wydając pozwolenia dla sześciu inwestorów. W ciągu całego 2015 roku strefa przyznała pozwolenia łącznie 15 firmom, które zainwestują ponad 380 mln zł i utworzą 444 nowe miejsca pracy, przy jednoczesnym utrzymaniu 2601 etatów.

REKLAMA

Grudniowe pozwolenia otrzymał producent mrożonek Pinguin Foods Polska sp. z o.o., który planuje zwiększyć zdolność produkcyjną, inwestując 55 mln zł w nową fabrykę oraz zatrudniając kolejnych 30 osób.

Za analogiczną kwotę Boryszew Components Poland zamierza stworzyć w Toruniu nowy zakład produkujący podzespoły z tworzyw sztucznych i zatrudnić tam 200 osób.

Natomiast w Podstrefie Gdańsk Kokoszki powstać ma hala produkcyjna Green Dream Boats - producenta katamaranów zasilanych ogniwami fotowoltaicznymi. Na ten cel firma przeznaczy 8,6 mln zł i zatrudni 15 osób. Zezwolenie trafiło też, i to po raz trzeci, do Akomex, która w podstrefie Starogard Gdański za 20 mln zł chce rozbudować swoją fabrykę opakowań.

Również trzeci raz w strefie inwestuje Ciech Soda Polska z sektora surowców chemicznych. Firma planuje rozbudowę zakładu produkcyjnego w Janikowie, inwestując 70 mln zł. A w Podstrefie Czarnkowo reinwestuje firma budowlana Steico przeznaczając na uruchomienie nowej linii produkcyjnej 60 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • allah 2016-02-05 16:59:12
    ala skuńcz (...) bzdury. Firma sprzedana przez kolesi kulczyka z PartiOszustów, pracownicy traktowani jak gówno, od kilku lat brak podwyżek pensji, na każdym kroku próbują tuszować, zastraszać itp. Cała elita ciechowska po POwska powinna wylecieć na zbity pysk, prosto pod trybunał stanu za działania na szkodę państwa przed przejęciem firmy przez kolesi kolesi. Porozmawiaj najpeirw z pracownikami o warunkach w jakich muszą pracować, zaś pisz.
  • ala 2016-01-09 14:01:37
    Dziś Ciech działa jak zegarek, inwestuje i daje możliwości, ale gdy był przejmowany przez Kulczyka firma była w stanie rozpadu, ledwo wiązała koniec z końce. Prywatyzacja wyszła jej na dobre, czego efekty mamy dziś


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA