PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szykuje się przetarg na działki w podstrefie Suwalskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 19 lut 2014 14:40

W drugiej połowie maja władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ogłoszą pierwszy przetarg na sprzedaż działek pod inwestycje w podstrefie w Łomży (Podlaskie). Trwają rozmowy z inwestorami i od nich będzie zależało, ile działek trafi na sprzedaż - podaje PAP.

REKLAMA

Podstrefa w Łomży jest najmłodszą spośród podstref w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstała w grudniu 2013 r.

Ogłoszenie przetargu poprzedza procedura, którą rozpoczęły właśnie władze Łomży - do publicznej wiadomości podały informację o zamiarze sprzedaży działek. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, do 27 lutego do łomżyńskiego magistratu mogą się zgłaszać potencjalni prawni właściciele tych gruntów czy ich spadkobiercy. To oni mają prawo pierwokupu tych nieruchomości - tłumaczy w środowym komunikacie rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska. Jeżeli w wymaganym terminie nikt taki się nie zgłosi, strefa będzie mogła bez przeszkód ogłaszać przetarg na sprzedaż gruntów pod inwestycje.

To, czy w majowym przetargu zostanie wystawiona jedna czy więcej działek, będzie zależało od prowadzonych rozmów z potencjalnymi inwestorami. Chęć inwestowania w Łomży wyraziły wstępnie trzy firmy z branży spożywczej, IT oraz drzewnej. Tylko firma z branży IT zajmująca się sferą kart płatniczych deklaruje wstępnie inwestycję rzędu 10 mln zł oraz utworzenie około stu miejsc pracy. Planowane są rozmowy z kolejnymi firmami z regionu i z innych części kraju.

Łomżyńska podstrefa będzie się składać z dwóch kompleksów. Pierwszy o powierzchni blisko 2,5 ha znajduje się w pobliżu ul. Ciepłej, a drugi, zajmujący 5,2 ha, jest zlokalizowany u zbiegu ulic: Spokojnej i Akademickiej. Grunty są uzbrojone - poinformowała Sokólska.

Suwalska SSE powstała 18 lat temu. Strefa obejmuje 375,6 h w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok, i Łomża w Podlaskiem, Ełk (w tym również ełcki park technologiczny) i Gołdap na Warmii i Mazurach oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności; firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy. Dotychczas działalność w strefie prowadzą 74 firmy, które zatrudniają 6,3 tys. osób - informuje PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA