PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tańsze nieruchomości w suwalskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 19 cze 2015 13:35

O ok. 23 proc. władze Łomży (Podlaskie) obniżyły ceny gruntów w podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To odpowiedź na sugestie przedsiębiorców potencjalnie zainteresowanych inwestowaniem w Łomży - poinformował w piątek łomżyński magistrat.

REKLAMA

Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży powiedział PAP, że przedsiębiorcy w trakcie różnych spotkań z prezydentem miasta podnosili, iż generalnie ceny nieruchomości w mieście są za wysokie i apelowali o ich "urealnienie". Była o tym m.in. mowa w marcu podczas konferencji "Przedsiębiorcza Łomża - nowe otwarcie" - dodał Czech.

Niższe ceny dotyczą gruntów w łomżyńskiej podstrefie o łącznej powierzchni 7,3 ha. Po obniżce, np. za największą działkę o powierzchni ponad 2,4 ha trzeba zapłacić o ok. 500 tys. zł mniej: zamiast 1,9 mln zł - 1,45 mln. Najmniejsza działka o powierzchni 0,6 ha zamiast 751 tys. zł kosztuje 710 tys. zł - poinformowało miasto.

Według nowych wycen gruntów, metr kwadratowy ziemi pod inwestycje kosztuje teraz od 58 zł 80 gr do 114 zł 90 gr. Najniższa cena z metr dotyczy największej działki, najwyższa najmniejszej. Cena metra kwadratowego gruntu w przypadku pozostałych czterech nieruchomości, z których każda ma powierzchnię 1,04 ha, waha się od 86 zł 70 gr do 91 zł 70 gr.

Prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński powiedział PAP, że nowe ceny w Łomży są korzystniejsze dla przedsiębiorców. " I z tego się cieszymy, bo to dodatkowa zachęta" - dodał.

Pierwsza firma zainteresowała się łomżyńską podstrefą Suwalskiej SSE w czerwcu 2014 r. To firma PHU Okleina produkująca prefabrykaty do mebli, która zadeklarowała inwestycje rzędu 1,8 mln zł na kupionej działce. Żyliński powiedział, że trwają prace projektowe i przygotowawcze do budowy fabryki.

Podstrefa Łomża powstała pod koniec grudnia 2013 r. Ma powierzchnię 7,6 ha w dwóch kompleksach i jest najmłodszą podstrefą Suwalskiej SSE. SSSE czeka na znaczne powiększenie. W listopadzie 2014 r. został złożony wniosek o poszerzenie o ponad 200 ha. Miałoby powstać osiem nowych podstref (Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród oraz Sejny), a trzy już istniejące miałyby się powiększyć. Podstrefa Suwałki ma się powiększyć o 37 ha, Białystok ma zyskać prawie 65 ha, a Grajewo 9,3 ha. Łącznie po powiększeniu obszar Suwalskiej SSE ma wynieść ponad 583 ha. Wszystkie nowe tereny strefy znajdują się w województwie podlaskim. Samorządy bardzo mocno zabiegały o strefę zwłaszcza na tych terenach, które przygotowały pod inwestycje z wykorzystaniem unijnych dotacji na ten cel.

Samorządy, które mają podstrefy oraz przedsiębiorcy będą uczestniczyć w sobotę w Białymstoku w organizowanych przez Suwalską SSE III targach "Business to Business". Tam będą promowane wszystkie grunty, którymi dysponuje strefa. Żyliński powiedział PAP, że będzie to okazja do wspólnych rozmów biznesowych i nawiązywania współpracy.

Na koniec 2014 r. w Suwalskiej SSE działało 91 firm, które zatrudniają 6,5 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,1 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA