PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tarnobrzeska strefa ekonomiczna jeszcze większa

  • wnp.pl
  • 22 sty 2014 09:41

Tarnobrzeska specjalna strefa ekonomiczna została powiększona. Zmiana granic obejmuje włączenie do niej 44,8517 ha terenów atrakcyjnych inwestycyjnie, w rezultacie jej powierzchnia wyniesie 1677,1664 ha - zdecydował rząd na posiedzeniu 21 stycznia br.

REKLAMA

Z komunikatu wynika, że powiększenie strefy powinno przyczynić się do rozwoju nowych inwestycji, zwłaszcza innowacyjnych, podnoszących konkurencyjność gospodarki i tworzących nowe miejsca pracy.

Rząd szacuje, że dzięki nowym inwestycjom, w ciągu kilku najbliższych lat, utworzonych zostanie ok. 1680 nowych miejsc pracy w strefie i ok. 340 w zakładach funkcjonujących w jej najbliższym otoczeniu. Szacowane nakłady inwestycyjne osiągną ok. 442 mln zł.

Włączenia obejmą grunty w miastach: Radom i Ożarów Mazowiecki oraz gminach: Wośniki, Stalowa Wola , Opatów, Gorzyce i Nisko. W Radomiu włączono grunty pod dwie inwestycje realizowane przez Global Cosmed SA i Precision Machine Parts Poland sp. z o.o.

Global Cosmed SA, to firma z branży kosmetycznej, która zamierza wdrożyć innowacyjną technologię mieszania produktów płynnych, co umożliwi znaczący wzrost wydajności produkcji i poprawi jakość wyrobów. Realizacja inwestycji zapewni powstanie co najmniej 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych w wysokości ok. 20 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec marca 2015 r.

Precision Machine Parts Poland sp. z o.o. to firma, która specjalizuje się w obróbce aluminium, stali, stali nierdzewnej i żeliwa. Nowa inwestycja polega na wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej blach. Automatyzacja produkcji znacząco wpłynie na wzrost jej efektywności i zapewni oczekiwane przez klientów skrócenie czasu realizacji zamówień. Projekt wygeneruje ok. 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach w wysokości ok. 20,5 mln zł. Termin jego ukończenia to koniec 2015 r.

Zmienione rozporządzenie ma wejść w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA