PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tego wyróżnienia nie miała jeszcze żadna SSE. Legnicka jest pierwsza

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 sty 2016 12:36

Tego wyróżnienia nie miała jeszcze żadna SSE. Legnicka jest pierwsza

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako jedyna strefa ekonomiczna w kraju została Diamentem Forbesa 2016. Strefa po raz pierwszy trafiła do grona laureatów rankingu miesięcznika.

REKLAMA

Wyróżnienia Forbesa przyznawane były w tym roku firmom najszybciej zwiększającym swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat.

- To też wyraźny sygnał dla inwestorów, że w Strefie otrzymają najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Firmy, które zainwestowały tutaj już ponad 7,38 mld zł i zatrudniły ponad 12 tys. osób nie mogły się mylić. Z nami naprawdę warto budować swój kapitał – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od 1997 r. W tej chwili jej obszar to ponad 1760 ha gruntów inwestycyjnych zlokalizowanych w 21 podstrefach. W ubiegłym roku Strefa powiększyła się o ponad 550 ha położonych w Iłowej, Zgorzelcu, Jaworze, Męcince i Miękini. Tym samym, zakończył się ostatni etap powoływania Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor. To przestrzeń dla biznesu, która została w minionym roku wybrana do finałowej dwójki najlepszych na świecie lokalizacji pod budowę fabryki koncernu motoryzacyjnego Jaguar-Land Rover. DSAG-S3 Jawor to największy projekt gospodarczy w pasie budowanej drogi ekspresowej w Polsce i oferta, którą w tej chwili Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna prezentuje kilku firmom poszukującym miejsca do inwestowania.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA