PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tereny Bumaru-Łabędy zostaną włączone do Tarnobrzeskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 26 kwi 2012 16:15

Nieruchomości należące do Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy w Gliwicach oraz przejęte od tej firmy przez Skarb Państwa mają być włączone do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt pozytywnie zaopiniowali już gliwiccy radni.

REKLAMA

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Bumaru-Łabędy Ewa Kubisiewicz-Boba, decyzja o tym, że to właśnie tarnobrzeska - a nie pobliska, katowicka - strefa obejmie tereny zakładu, wynika z ich przemysłowej specyfiki.

"Wybór Tarnobrzeskiej SSE jako operatora wynika z faktu jej olbrzymiego doświadczenia w restrukturyzacji majątku przedsiębiorstw przemysłu obronnego i związanych z tym wcześniejszych sukcesów w Radomiu, Stalowej Woli czy Nowej Dębie" - wyjaśniła rzeczniczka.

Strefa ma objąć wszystkie nieruchomości należące obecnie bądź w poprzednich latach do Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy. Chodzi o tereny w użytkowaniu wieczystym zakładu oraz te przekazane wcześniej Skarbowi Państwa za zaległości w podatku VAT, a także przejęte przez samorząd Gliwic za zaległości w podatku od nieruchomości - te ostatnie to własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym miasta.

Pozytywną opinię w sprawie włączenia tych terenów do SSE wydała niedawno Rada Miejska w Gliwicach. Wnioskował o to zakład, który - dzięki ustanowieniu tam strefy - liczy na szybszą aktywizację gospodarczą tych terenów oraz poprawę kondycji finansowej. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należeć do rządu.

Według Kubisiewicz-Boby utworzenie SSE na terenach zakładu to szansa na utrzymanie dotychczasowych oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Spółka liczy, że dzięki rozwojowi kooperacji z podmiotami zlokalizowanymi w strefie, napływowi inwestorów oraz możliwym do uzyskania ulgom podatkowym zyska nowych partnerów handlowych dla wzmacnianej obecnie działalności w sektorze produkcji cywilnej.

Tarnobrzeska strefa jest zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu, posiadającą oddział w Tarnobrzegu. Zarządza ona kilkunastoma różnymi kompleksami, od Wrocławia po Toruń. Działa w sześciu województwach, ma 19 podstref. Udzieliła dotąd ponad 200 pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Inwestorzy zainwestowali na jej terenie 6,3 mld zł, tworząc ponad 29 tys. miejsc pracy.

Formalnie tereny Bumaru-Łabędy mają być gliwicką podstrefą Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Zakład chce udostępnić inwestorom uzbrojone tereny inwestycyjne, budynki oraz pełną infrastrukturę techniczną. Możliwe jest zlokalizowanie w tym miejscu ciężkiego przemysłu i kooperacja z firmami z grupy Bumaru-Łabędy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA