PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tereny EC2 w Łodzi pod projekty deweloperskie. Hakamore ma środki na zakup nieruchomości

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 gru 2017 08:28

Tereny EC2 w Łodzi pod projekty deweloperskie. Hakamore ma środki na zakup nieruchomości Fot. Fotolia

Zależna od Stal-Met Nieczaj spółka Hakamore pozyskała finansowanie w formie emisji obligacji w kwocie 30 mln zł. Środki z emisji zostały przeznaczone na zakup 20 ha po byłej elektrowni EC2 w Łodzi. Firma wyburzy dotychczasową zabudowę i przygotuje teren pod inwestycje deweloperskie.

REKLAMA

 

Doradztwo finansowe dla spółki świadczył Upper Finance Med Consulting.

– Grupa Upper Finance od zawsze wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w realizacji swoich celów strategicznych. Często są to firmy wiodące albo wręcz liderzy branż. Hakamore należy do Grupy Stal-Met Nieczaj, która jest liderem branży rozbiórkowej w Polsce. Pozyskane dla spółki finansowanie pozwoli jej na realizację inwestycji polegającej na wyburzeniu istniejącej zabudowy na działce w centrum Łodzi oraz kompleksowym przygotowaniu terenu pod inwestycje deweloperskie – skomentowała Tatiana Piechota, prezes Upper Finance Med Consulting.

Finansowanie w wysokości 30 mln zł zostało pozyskane na okres 33 miesięcy przy założonej miesięcznej stopniowej amortyzacji części obligacji. Środki z emisji obligacji zostały przeznaczone na sfinansowanie zakupu nieruchomości składającej się na wyłączoną z eksploatacji, najstarszą łódzką elektrociepłownię EC2, o łącznej powierzchni niemal 20 ha, położonej w centrum Łodzi. Głównym celem tej inwestycji jest wyburzenie istniejącej zabudowy oraz kompleksowe przygotowanie terenu pod inwestycje deweloperskie.

Hakamore Sp. z o.o. jest spółką zależną Stal-Met Nieczaj, działającej na rynku nieruchomości komercyjnych od 1999 r. Firma Stal-Met Nieczaj specjalizuje się w kompleksowym przygotowaniu terenów pod inwestycje – począwszy od zakupu zabudowanych nieruchomości, poprzez uzyskanie niezbędnych pozwoleń, wyburzenie, demontaż wszelkich budowli, urządzeń i instalacji, rozbiórkę, rekultywację - aż do etapu satysfakcjonującego przyszłego inwestora.

– Przez 18 lat działalności firmy udało nam się sprostać około 150 rożnego rodzaju zleceniom rozbiórkowym, demontażowym, a także rekultywacyjnym. Nabyte doświadczenie pozwoliło wypracować najwyższą jakość świadczonych usług, co zostało doce­nione przez wielu naszych klientów. Dzięki wsparciu Upper Finance pozyskaliśmy finansowanie na kolejny projekt inwestycyjny, który pozwoli nam umocnić się na pozycji lidera branży rozbiórkowej w Polsce – skomentował Grzegorz Nieczaj, prokurent Stal-Met Nieczaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA