PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tereny EC2 w Łodzi pod projekty deweloperskie. Hakamore ma środki na zakup nieruchomości

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 gru 2017 08:28

Tereny EC2 w Łodzi pod projekty deweloperskie. Hakamore ma środki na zakup nieruchomości Fot. Fotolia

Zależna od Stal-Met Nieczaj spółka Hakamore pozyskała finansowanie w formie emisji obligacji w kwocie 30 mln zł. Środki z emisji zostały przeznaczone na zakup 20 ha po byłej elektrowni EC2 w Łodzi. Firma wyburzy dotychczasową zabudowę i przygotuje teren pod inwestycje deweloperskie.

REKLAMA

 

Doradztwo finansowe dla spółki świadczył Upper Finance Med Consulting.

– Grupa Upper Finance od zawsze wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w realizacji swoich celów strategicznych. Często są to firmy wiodące albo wręcz liderzy branż. Hakamore należy do Grupy Stal-Met Nieczaj, która jest liderem branży rozbiórkowej w Polsce. Pozyskane dla spółki finansowanie pozwoli jej na realizację inwestycji polegającej na wyburzeniu istniejącej zabudowy na działce w centrum Łodzi oraz kompleksowym przygotowaniu terenu pod inwestycje deweloperskie – skomentowała Tatiana Piechota, prezes Upper Finance Med Consulting.

Finansowanie w wysokości 30 mln zł zostało pozyskane na okres 33 miesięcy przy założonej miesięcznej stopniowej amortyzacji części obligacji. Środki z emisji obligacji zostały przeznaczone na sfinansowanie zakupu nieruchomości składającej się na wyłączoną z eksploatacji, najstarszą łódzką elektrociepłownię EC2, o łącznej powierzchni niemal 20 ha, położonej w centrum Łodzi. Głównym celem tej inwestycji jest wyburzenie istniejącej zabudowy oraz kompleksowe przygotowanie terenu pod inwestycje deweloperskie.

Hakamore Sp. z o.o. jest spółką zależną Stal-Met Nieczaj, działającej na rynku nieruchomości komercyjnych od 1999 r. Firma Stal-Met Nieczaj specjalizuje się w kompleksowym przygotowaniu terenów pod inwestycje – począwszy od zakupu zabudowanych nieruchomości, poprzez uzyskanie niezbędnych pozwoleń, wyburzenie, demontaż wszelkich budowli, urządzeń i instalacji, rozbiórkę, rekultywację - aż do etapu satysfakcjonującego przyszłego inwestora.

– Przez 18 lat działalności firmy udało nam się sprostać około 150 rożnego rodzaju zleceniom rozbiórkowym, demontażowym, a także rekultywacyjnym. Nabyte doświadczenie pozwoliło wypracować najwyższą jakość świadczonych usług, co zostało doce­nione przez wielu naszych klientów. Dzięki wsparciu Upper Finance pozyskaliśmy finansowanie na kolejny projekt inwestycyjny, który pozwoli nam umocnić się na pozycji lidera branży rozbiórkowej w Polsce – skomentował Grzegorz Nieczaj, prokurent Stal-Met Nieczaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA