PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tereny inwestycyjne w Wodzisławiu trafią do katowickiej strefy

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 08 maj 2013 14:04

– W Wodzisławiu Śląskim mogę sobie wyobrazić każdą branżę. Możliwości jest wiele. W końcu mamy prawie 135 ha przygotowanych do zagospodarowania – mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego.

REKLAMA

Co robi miasto, aby podnieść swą atrakcyjność inwestycyjną?

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego: Kluczowy jest rozwój infrastruktury drogowej potrzebnej do sprawnej obsługi stref inwestycyjnych oraz infrastruktury kanalizacyjnej.

Miasto wybudowało drogę zbiorczą, która nie tylko rozładowała korki, ale też usprawniła dojazd do miasta po zjeździe z autostrady A1. Umożliwiła również otwarcie nowego terenu inwestycyjnego. Tuż po oddaniu drogi do użytku udało nam się go sprzedać za 5 mln zł.

W latach 2007-2008 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowcy i Autostrad wykonała remont prawie całego odcinka drogi krajowej nr 78. We współpracy z powiatem wyremontowaliśmy ul. Olszyny, dzięki czemu stworzyliśmy doskonały dojazd do ponad 100 ha terenów inwestycyjnych w dzielnicy Kokoszyce.

Obecnie w ramach Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji realizujemy olbrzymi projekt budowy kanalizacji sanitarnej. Powstanie ponad 60 km sieci kanalizacyjnej, także na terenach inwestycyjnych.

Magnesem dla inwestorów są ulgi. Czy miasto je oferuje?

- Tak, tym bardziej że nie chodzi nam tylko o sprzedaż gruntu i zadowolenie się jednorazowym zyskiem, ale też o tworzenie nowych miejsc pracy. Już w 2007 r. wprowadziliśmy wiele zwolnień w podatku od nieruchomości na działalność gospodarczą, a później również w podatku od środków transportowych.

Przez ostatnie lata w ogóle nie podnosiliśmy podatku od środków transportowych, a pieniędzy z podatku mieliśmy w budżecie miasta więcej. Od sześciu lat konsekwentnie prowadzimy działania związane z włączeniem części naszych terenów do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W tym roku uzyskaliśmy zgodę KSSE na objęcie strefą pierwszych terenów na Olszynach, w dzielnicy Kokoszyce. Największy w Wodzisławiu niezabudowany teren o powierzchni stu hektarów w 2012 r. uzyskał tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie "Grunt na medal". Zadomowił się już na nim jeden inwestor - Śląska Fabryka Okien KNS.

Więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA