PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tereny inwestycyjne Wodzisławia Śląskiego

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Miasto Wodzisław Śląski
  • 08 maj 2013 09:11

Tereny inwestycyjne Wodzisławia Śląskiego

.

REKLAMA

1. Nazwa Urzędu, województwo, obszar, liczba mieszkańców

Miasto Wodzisław Śląski

Woj. Śląskie

49,6 km2

48 tys. Mieszkańców

2. Tereny pod inwestycje ( obszar )

Znowelizowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego przewiduje około 300 ha terenów na obszarze miasta przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Obecnie miasto posiada w ofercie następujące tereny inwestycyjne:

  • ul. Kokoszycka (osiedle Batory) 126.547m2 - w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe i usługi.

     Duża nieruchomość niezabudowana gruntowa położona w pobliżu największych wodzisławskich osiedli w rozwijającej się strefie usługowo-handlowej. Jest zlokalizowana w spokojnym otoczeniu, posiada dobre warunki komunikacyjne, bezpośrednio przy drodze powiatowej, w bliskiej odległości od węzła komunikacyjnego autostrady A1 w Mszanie (około 7 km). Teren jest uzbrojony w sieć elektryczną, wodnokanalizacyjną, ciepłowniczą i telefoniczną, właścicielem jest Miasto Wodzisław Śląski.

  • obszar inwestycyjny Olszyny - 981.300m2 - przeznaczenie produkcyjno-usługowe, zgoda właścicieli na zbycie nieruchomości dla celów inwestycyjnych (ANR, Archidiecezja Katowicka, właściciele prywatni). Teren wytypowany do włączenia do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na teren ten pozyskano już inwestora - Śląska Fabryka Okien KNS. Teren uzyskał w 2012 roku tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie Grunt na Medal. Jest to największy niezabudowany teren inwestycyjny w Wodzisławiu Śląskim, optymalny na dużą inwestycję w zakresie produkcji. Możliwość ulg w podatku dochodowym, w przypadku dużej inwestycji możliwość włączenia do specjalnej strefy ekonomicznej oraz ulg w podatkach lokalnych (podatek od nieruchomości).

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA