PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tereny w Sejnach wciąż bez uzbrojenia

  • Autor: PAP
  • 21 lut 2018 17:03

Tereny w Sejnach wciąż bez uzbrojenia Fot. pixabay

Burmistrz Sejn (Podlaskie) unieważnił przetarg na uzbrojenie terenów pod inwestycje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Najniższe oferty prawie dwukrotnie przewyższyły kwotę przeznaczoną przez miasto. Burmistrz zapowiada kolejny przetarg.

REKLAMA

Miasto ma niewiele ponad 1,6 mln zł na uzbrojenie terenów swojej podstrefy w SSSE. Na ogłoszony przetarg wpłynęły trzy oferty. Najniższa to 2,7 mln zł, a najdroższa prawie 5 mln zł.

Miasto Sejny otrzymało w ubiegłym roku 1,4 mln zł dotacji na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w ramach promocji przedsiębiorczości oraz podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej.

- Nie mamy więcej środków na ten cel, dlatego ogłosimy przetarg jeszcze raz i będziemy liczyli na niższe ceny - powiedział burmistrz Arkadiusz Nowalski. Dodał, że drugi przetarg zostanie ogłoszony niezwłocznie.

W ramach tego projektu miasto chce uzbroić cztery działki o pow. 4 ha w sieci wodociągowe, kanalizację deszczową i sanitarną. Projekt przewiduje też wykonanie oświetlenia oraz budowę drogi, która umożliwi dojazd do tego miejsca.

Sejny to niewielkie miasto tuż przy granicy z Litwą. Od 2015 roku istnieje tam podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale nie ma tam chętnych do inwestowania, bo działki, które są w podstrefie, nie są uzbrojone. Sejny od lat borykają się z poważnymi problemami finansowymi.

- Zarząd województwa przyznał nam duże środki na uzbrojenie terenu, dlatego musimy wykorzystać tę szansę. Przedsiębiorcy byliby chętni u nas inwestować, tylko musimy im zaoferować odpowiednie tereny - dodał Nowalski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA